آموزش مراحل نصب کولر گازی ایستاده ال جی

آموزش مراحل نصب کولر گازی ایستاده ال جی

نصب کولر گازی ایستاده ال جی، یکی از مراحل مهم در راه‌اندازی یک سیستم تهویه مطبوع موثر و کارآمد است! این کولرهای گازی با طراحی منحصر به فرد و قابلیت‌های پیشرفته خود، انتخابی عالی برای خنک کردن محیط‌های مختلف از جمله منازل، ادارات و فروشگاه‌ها محسوب می‌شوند. در این مقاله، به شما مراحل نصب کولر گازی ایستاده ال جی را به صورت گام به گام و با جزئیات کامل آموزش خواهیم داد. با پیروی از این راهنما، می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به تخصص فنی پیچیده، این دستگاه پرکاربرد را نصب کنید و از هوای خنک و مطبوع آن بهره‌مند شوید. اگر به دنبال روشی سریع و مطمئن برای نصب کولر گازی خود هستید، این راهنما دقیقا همان چیزی است که نیاز دارید.

آموزش پیشنهادی: مراحل نصب داکت اسپلیت گری

مراحل نصب کولر گازی ایستاده ال جی

در نصب کولر گازی ایستاده ال جی، رعایت مراحل نصب به صورت صحیح و دقیق، موجب افزایش طول عمر و بهره‌وری مناسب از آن‌ها می‌شود. از جمله مراحل نصب می‌توان به تعیین محل مناسب یونیت داخلی، مشخص کردن محل عبور لوله‌ها، تست اتصالات، نصب یونیت داخلی، زیرسازی مناسب و بررسی اتصالات اشاره کرد؛ که در ادامه به صورت جزئی و کامل تمامی این مراحل را برایتان شرح می‌دهیم.

تعیین محل مناسب یونیت داخلی

از آنجایی که یونیت داخلی کولر گازی ال جی روی زمین قرار می‌گیرد، انتخاب مکانی مناسب برای آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ در نتیجه محل قرارگیری دستگاه، باید شرایط ویژه و خاصی داشته باشد تا عملکرد بهینه دستگاه تضمین شود. به همین دلیل نیاز است برای تعیین محل مناسب یونیت داخلی و اطمینان از کارایی بهینه نکات زیر را در نظر بگیرید.

 • محل انتخاب شده باید به گونه‌ای باشد که پرتاب باد پرقدرت دستگاه، موجب ناراحتی افراد نشده و آن‌ها را اذیت نکند. در نتیجه پیشنهاد می‌شود فاصله کافی بین افراد و یونیت داخلی وجود داشته باشد، تا جریان هوا به طور مناسب در محیط منتشر شود.
 • کولر گازی ایستاده ال جی، باید از منابع گرمایی دور بوده تا در عملکرد و راندمان کولر اختلالی به وجود نیاید. به عنوان مثال، قرار گیری یونیت داخلی در نزدیکی محل پخت و پز منجر به کاهش عملکرد آن می‌شود.
 • محافظت از یونیت داخلی اسپلیت ایستاده ال جی، در برابر نور مستقیم آفتاب و کاهش سطح صدا و ارتعاشات نیز امری حیاتی است. استفاده از روکش‌های مخصوص در جلوگیری از نفوذ نور، می‌تواند کمک کننده باشد.

مشخص کردن محل عبور لوله‌ها

بعد از تعیین محل دقیق قرارگیری یونیت داخلی کولر گازی ایستاده ال جی، نیاز است نقطه‌ای مناسب برای ایجاد سوراخ بر دیوار را انتخاب کنید. قطر این سوراخ باید با قطر لوله‌ کولر مطابقت داشته باشد؛ در غیر این صورت ممکن است، موجب بروز مشکلاتی همچون کاهش کارایی، توزیع ناقص هوا و بسته شدن هوای ورودی اواپراتور شود. حداقل قطر در نظر گرفته شده برای ایجاد سوراخ بر دیوار، باید 7.5 سانتی متر باشد.

تست اتصالات

پس از انتخاب مکان دقیق برای نصب کولر گازی ایستاده ال جی و ایجاد سوراخ‌های لازم جهت عبور لوله‌ها، بررسی اتصالات دستگاه، یکی از اساسی‌ترین مراحل نصب دستگاه است که نیاز به دقت بالایی دارد. در این مرحله باید به بررسی و اطمینان از تمام اتصالات الکتریکی دستگاه بپردازید. شما می‌توانید با باز کردن پوشش پنل کولر گازی، تمامی اتصالات برقی را با دقت مورد بررسی قرار دهید و از صحت و سلامت آنان مطمئن شوید. سپس نیاز است لوله‌های کولر را به گونه‌ای خم کنید که علاوه بر انعطاف پذیری لازم، مانع از مسدود شدن آن‌ها شوید. در ادامه برای برش لوله‌ها باید دقت زیادی را به خرج دهید تا به طور دقیق بتوانید دو یونیت داخلی و خارجی را به یکدیگر متصل کنید.

نصب یونیت خارجی

در ادامه پس از نصب یونیت داخلی و انجام بررسی دقیق تمام اتصالات، نوبت به انتخاب مکان مناسب برای نصب یونیت خارجی کولر گازی ال جی می‌رسد. این مرحله نیز همانند سایر مراحل قبل، نیاز به توجه و دقت ویژه‌ای دارد. جهت نصب یونیت خارجی اسپلیت ال جی به موارد زیر توجه فرمایید.

 • یونیت خارجی نیز همانند یونیت داخلی نباید در معرض تابش نور خورشید قرار گیرد؛ زیرا این امر می‌تواند منجر به افت راندمان و عملکرد دستگاه شود.
 • محل نصب و قرارگیری یونیت خارجی، نباید در مناطق پر تردد و در معرض گرد و خاک، باد، باران، برف و سایر عوامل محیطی باشد تا عملکرد بهینه دستگاه حفظ شود.
 • همچنین، یونیت خارجی باید دور از آنتن تلویزیون و رادیو نصب شود، تا مزاحمتی برای این‌ دستگاه‌ها ایجاد نکرده و عملکردشان را تحت تأثیر قرار ندهد.

زیرسازی مناسب

زیرسازی و محل نصب یونیت خارجی کولر گازی ال جی نیز می‌تواند همانند یونیت داخلی روی زمین یا دیوار باشد، اما باید به این نکته توجه داشت که یونیت خارجی نباید در هیچ صورتی، دارای ارتعاش یا لرزشی باشد، تا عملکرد کندانسور افت نکند.

بررسی اتصالات

حال همانند یونیت داخلی نیاز است پس از نصب یونیت خارجی، تمامی اتصالات کولر گازی ال جی را مورد بررسی قرار دهید. برای اینکار باید پوشش پنل را برداشته و نمودار سیم کشی یونیت خارجی را با دقت تمام بررسی کنید تا از اتصالات صحیح کولر اطمینان حاصل فرمایید. پس از تمام شدن بررسی باید همه کابل‌های باز شده را با گیره‌های مخصوص ببندید و پوشش را روی پنل به درستی قرار دهید. در آخر بعد از تمام شدن مراحل، تمامی لوله‌ها به لوله‌های متناظر در واحد بیرونی وصل کنید.

مرحله نهایی نصب کولر گازی ال جی

پس از نصب یونیت داخلی و خارجی کولر گازی ایستاده ال جی، در مکان مناسب و بررسی دقیق تمامی اتصالات الکتریکی و لوله‌ها، باید هوا و رطوبت موجود در داخل مدار کولر گازی ال جی را خارج نمایید. برای این کار نیاز است، مراحل زیر را به طور دقیق طی کنید.

 1. باز کردن سرپوش دریچه‌های دوراهی و شیر سرویس کولر.
 2. اتصال شیلنگ وکیوم به شیر سرویس.
 3. روشن کردن پمپ خلأ و اطمینان از رسیدن خلأ به مقدار 10 میلی متر جیوه.
 4. بستن دستگیره فشار پایین و خاموش کردن پمپ خلأ.
 5. عایق بندی تمامی اتصالات لوله‌‌ها با نوارهای مخصوص.
 6. استفاده از گیره‌های مخصوص برای محکم کردن لوله‌ها در جای خود. (در صورت نیاز)

اقدامات ذکر شده باعث خواهد شد که کولر گازی ال جی، به بهترین شکل ممکن عمل کند و طول عمر مفید آن افزایش یابد.

سرویس کولر گازی ایستاده ال جی

بعد از نصب کولر گازی ال جی به دلیل استفاده مداوم از آن، سرویس کولر گازی ال جی و رسیدگی دوره‌ای به آن، امری ضروری است، تا کیفیت و کارایی دستگاه حفظ شود. از آنجایی که میزان استفاده از این نوع کولر گازی در افراد متفاوت است؛ میزان نیاز به سرویس نیز در آن‌ها متغیر خواهد بود. فیلترهای، لوله‌ها، فین‌ها و کمپرسورها به عنوان قطعات مهمی محسوب می‌شوند که نیازمند خدمات دوره‌ای هستند، تا در افزایش عمر مفید دستگاه مؤثر باشند.

نصب کولر گازی ایستاده ال جی و توضیحات مربوط به آن

در این مقاله، مراحل دقیق نصب کولر گازی ایستاده ال جی برای شما شرح داده شد؛ این کولرهای گازی با طراحی منحصر به فرد و امکانات هوشمندی که دارد، می‌توانند انتخابی مناسب برای مکان‌ها اداری، تجاری و صنعتی باشند. از آنجایی که نصب این دستگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، نیاز به دقت و تخصص فراوان دارد. همچنین، پس از نصب کولر گازی، سرویس دوره‌ای و رسیدگی به موقع به دستگاه، امری بسیار مهم است که در کیفیت و عملکرد آن تأثیر مستقیم دارد. اطمینان از اجرای صحیح مراحل نصب و سرویس کولر گازی ایستاده ال جی، می‌تواند به افزایش طول عمر و بهره‌وری مناسب این دستگاه کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *