کولر گازی 12000 یعنی چه؟ کاربرد کولر 12000 چیست؟

کولر گازی 12000 یعنی چه؟ کاربرد کولر 12000 چیست؟

در گرمای سوزنده روزهای تابستانی یکی از بهترین تجربه‌های شما، ورود به فضایی خنک و مطبوع است؛ اما این خنکی را مدیون انواع کولرهای گازی به عنوان محبوب‌ترین وسایل سرمایشی و گرمایشی هستید. بهترین مدل‌های کولر گازی 12000 یکی از انواع این سیستم‌های پرکاربرد برای تهویه مطبوع هوا هستند که در مدل‌ها و برندهای گوناگون به فروش می‌رسند. عدد 12000 در این مدل‌ها، اشاره به ظرفیت سرمایشی و گرمایشی کولر با واحد BTU بر ساعت دارد.

از کولر گازی 12000 می‌توان در تمامی فصول سال و برای مناطق تجاری، مسکونی و اداری تنها با تنظیم دما، استفاده کرد. انواع برندهای کولر 12000 با توجه به ویژگی‌هایی مانند رتبه‌بندی مصرف انرژی، قدرت پرتاب باد، نوع کمپرسور و غیره، از یکدیگر متمایز هستند. امروز قصد داریم بهترین انواع کولر 12000 به همراه ویژگی‌های آن‌ها را معرفی کرده و راهنمای خریدی مناسب در اختیار شما قرار دهیم.

کولر 12000 یعنی چه؟

کولر گازی 12000 یکی از بهترین وسایل سرمایشی و گرمایشی است که می‌تواند برای مناطق مسکونی، اداری و تجاری با متراژ حداکثر 30 حتی تا 40 متر مربع، بهترین انتخاب باشد. اکثر مدل‌های این دستگاه به دلیل داشتن دو قابلیت سرمایشی و گرمایشی برای تمام فصول سال مناسب هستند و می‌توان با تنظیم دمای آن‌ها از تنفس در هوایی پاک و مطبوع لذت برد.

عدد 12000 در عنوان کولر گازی، بدین معناست که کولر در یک ساعت 12000 BTU(واحد سرمایش) انرژی گرمایی از محیط گرفته یا به محیط انتقال می‌دهد. انواع کولر گازی‌های 12000 با توجه به ظرفیت، قدرت پرتاب باد، شرایط جوی، گاز مصرف شده به منظور تصفیه هوا و دیگر مشخصات فنی که در ادامه این مقاله با جزئیات بیشتری به آن‌ها پرداخته‌ایم، در قیمت‌های متفاوتی موجود هستند و در بازار به فروش می‌رسند.

مشخصات فنی کولر گازی 12000

مشخصات فنی در کولرهای گازی از مهمترین فاکتورهایی هستند که باید هنگام خرید به آن‌ها توجه بسیار زیادی داشته باشید. اولین و مهمترین فاکتور، مصرف انرژی است که با عنوان گرید انرژی روی برچسب مشخصات فنی کولر گازی 12000 قابل رویت می‌باشد. در کولر گازی‌هایی که از کمپرسورهای اینورتر در ساختار آن‌ها استفاده شده، انرژی مصرفی حداقل‌ میزان ممکن است.

قدرت پرتاب باد، جهت وزش باد، ظرفیت کولر، متراژ، ابعاد پنل‌های داخلی و خارجی نیز از دیگر مشخصات فنی کولر گازی 12000 هستند که برخی از آن‌ها روی برچسب مشخصات درج شده و برخی دیگر در دفترچه راهنمای این محصول نوشته شده‌اند؛ با این حال می‌توانید با مطالعه هر یک از آن‌ها اطلاعات کاملی از بهترین مدل‌های کولر گازی 12000 دریافت کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده، گازی که در ساخت و تولید اسپلیت 12000 استفاده می‌شود، یکی دیگر از مشخصه‌های حائز اهمیت در این محصولات سرمایشی می‌باشد. گاز مبرد R410a یکی از بهترین گازهای استفاده شده در انواع کولر گازی‌های 12000 محسوب می‌شود که سازگار با استانداردهای محیط زیست و بدون استفاده از کلر در ساختار شیمیایی، ساخته شده است.

معرفی و بررسی بهترین مدل‌های کولر گازی 12000

از آنجایی که بازار خرید کولر گازی 12000 در روزهای گرم تابستانی به عنوان ترندترین بازارها محسوب می‌شود؛ آشنایی با بهترین انواع کولر 12000 امری حیاتی است. مدل‌های مختلف موجود در این عرصه، با توجه به تکنولوژی‌های به کار رفته در پروسه تولید و مشخصات فنی، قیمت‌گذاری می‌شوند. در این بخش به معرفی و بررسی بهترین مدل‌های کولر گازی 12000 می‌پردازیم تا بتوانید انتخابی مناسب با آگاهی کافی، تجربه کنید.

  • کولر گازی 12000 برند جنرال مدل لبخند GNR-12WAA
  • کولر گازی 12000 برند جنرال مدل شکار روتاری سرد و گرم
  • کولر گازی 12000 برند گری مدل اسفورماتیک S4matic
  • کولر گازی 12000 برند گری مدل I COOL-H

کولر گازی 12000 برای چه مناطق آب و هوایی و چه فضایی مناسب است؟

تنوع بهترین انواع کولر 12000 در بازار با خصوصیات گوناگون و متناسب با نیازهای شما، موجب سردرگمی در خرید شده است؛ اما یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید، متراژ و شرایط آب و هوایی مکانی است که می‌خواهید در آن از کولر گازی استفاده کنید. از این رو بهتر است، ضمن راهنمایی با متخصصین این عرصه، از مطالعه دفترچه راهنمای خرید کولر گازی 12000 نیز غافل نشوید.

اگر بخواهید دقیقاً بررسی کنید که یک کولر گازی 12000 چه متراژی را به طور کامل پوشش می‌دهد، ابتدا باید مساحت محل مورد نظر را به فوت مربع محاسبه کنید؛ همچنین پس از اندازه‌گیری، این مقدار را در عدد 30 ضرب کرده و سپس با 2000 جمع بزنید. بر اساس این فرمول، اکثر اسپلیت‌های 12000 برای فضاهایی با مساحت تقریبی 10 تا 30 متر مربع مناسب هستند.

همانطور که گفتیم، علاوه بر مساحت فضا، شرایط آب و هوایی از دیگر فاکتورهای مهمی است که هنگام انتخاب کولر گازی 12000 باید به آن توجه کنید. به طور کلی، کولرهای گازی از نظر اقلیم‌های متفاوت آب و هوایی به سه دسته T1، T2 و T3 تقسیم می‌شوند. توضیحات تکمیلی این سه دسته در لیست زیر آمده است.

  • کلاس آب و هوایی T1: کلاس آب و هوایی T1 به عنوان شرایط آب و هوایی معتدل و مرطوب شناخته می‌شود. دمای مورد نظر برای اینگونه شرایط جوی 10 الی 45 درجه سانتی گراد است. در نتیجه اگر کلاس T1 در دفترچه مشخصات فنی کولر گازی 12000 درج شده باشد، به منظور مناسب بودن این کولر برای مناطق جغرافیایی خزری شمال، شمال غربی و فلات غربی کشور از جمله شهرهایی مانند تهران، کرج، قزوین، اراک و غیره، می‌باشد.
  • کلاس آب و هوایی T2: منظور از کلاس آب و هوایی T2، مناطقی با شرایط جوی سردسیر و کوهستانی است. این کلاس محدوده دمایی 18 الی 35 درجه سانتی گراد را در بر می‌گیرد. به همین ترتیب بهترین انواع کولر 12000 که کلاس آب و هوایی T2 دارند، برای مناطق ذکر شده انتخاب مناسبی هستند.
  • کلاس آب و هوایی T3: اگر در راهنمای خرید کولر گازی 12000، کلاس آب و هوایی T3 درج شده باشد، بدین معناست که این کولر مناسب شرایط جوی گرم و خشک، با محدوده دمایی 5 الی 57 درجه سانتی گراد است. این نوع کولرها برای مناطق جغرافیایی جنوبی و فلات مرکزی کشور مانند شهرهای بوشهر، هرمزگان، شیراز و مناطق خوزستانی می‌توانند بهترین انتخاب باشند.

مقایسه کولر گازی 12000 اینورتر و غیر اینورتر

اینورتر و غیر اینورتر بودن انواع کولر گازی‌های 12000 به عنوان یکی از مشخصات فنی این محصولات، از دیگر مسائل حائز اهمیت در خریدی مناسب به شمار می‌آید. نحوه کار کمپرسور اینورتر بدین گونه است که با توجه به دما محیط به طور اتوماتیک تغییر می‌کند و هنگامی که دما بیرون به حالت مناسبی برسد، غیر فعال می‌شود. در کولر گازی اینورتر دیگر برای تغییر دما نیاز به روشن و خاموش کردن دستگاه نیست.

همین امر باعث شده که مصرف انرژی در انواع کولر گازی‌های 12000 غیر اینورتر که برای تنظیم دما، نیاز به خاموش و روشن کردن مداوم دارند، بیشتر از کولر گازی اینورتر باشد. همچنین میزان آلودگی صوتی ایجاد شده در اسپلیت اینورتر نسبت به غیر اینورتر کمتر است. البته قیمت به نسبت بالا و نگهداری سخت و تعمیر پرهزینه کولر گازی‌های اینورتر می‌توانند جزو معایب این مدل‌ها باشند.

راهنمای خرید کولر گازی 12000

همه ما برای خرید وسایل گرمایشی و سرمایشی مانند انواع کولر 12000، نیاز به یک راهنمای خرید کولر گازی 12000 داریم تا با اطلاع از ویژگی‌های آن، بهترین انتخاب را داشته باشیم. قبل از انتخاب و خرید محصول باید به دفترچه راهنما و برچسب مشخصات فنی آن، دقت کنید؛ زیرا تمامی مشخصات لازم در آن‌ها درج شده و به خوبی می‌توانید از اطلاعات مربوط به کولر گازی مورد نیاز خود مطلع شوید. مهم‌ترین نکته در خریدی موفق، توجه به گرید انرژی کولر گازی 12000 و کلاس آب و هوایی آن می‌باشد که در بخش‌های قبلی به صورت کامل به این ویژگی‌ها اشاره شده است. علاوه بر نکات ذکر شده، توصیه می‌شود از خدمات پس از فروش و گارانتی کولر گازی نیز غافل نشوید تا هنگامی که کولر شما نیاز به تعمیر دارد با مشکلاتی مانند کمیاب بودن قطعات یا سختی تعمیر مواجه نشوید.

مروری بر کاربرد انواع مختلف کولر گازی 12000

در این مطلب با معرفی و بررسی مشخصات فنی کولر گازی 12000، اطلاعات کامل و مفیدی را در اختیار شما گذاشتیم تا بتوانید بهترین خرید خود را تجربه کنید. به دلیل تعدد بالای برندها و مدل‌های این محصولات در بازار، تشخیص اصل از تقلبی آن عملاً کاری دشوار است؛ اما شما می‌توانید با اطلاع از مشخصات فنی دستگاه، دقت در بسته بندی محصول و همچنین خرید از فروشگاه‌های معتبر، از خرید خود مطمئن باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *