آموزش صفر تا صد تعمیر کولر گازی دیواری ال جی

آموزش صفر تا صد تعمیر کولر گازی دیواری ال جی

در صورتی که تمایل دارید با آموزش صفر تا صد تعمیر کولر گازی دیواری ال جی به صورت کامل و جامع آشنا شوید توصیه می‌کنیم که مطلب زیر را مطالعه کنید.

استفاده از کولر گازی و سیستم‌های تهویه مطبوع و خنک‌کننده در فصول گرم سال رونق و رواج بالایی پیدا می‌کند خصوصاً در مناطقی که دارای آب و هوای گرمسیری و حاره‌ای هستند. با توجه به نیاز بالای بازار به کولر گازی، برندها و شرکت‌های معتبر زیادی در زمینه تولید این محصولات فعالیت کرده‌اند. برند معروف و معتبر ال جی یکی از بهترین برندهایی است که کولرهای گازی خود را روانه بازارهای جهانی کرده است. کولر گازی دیواری ال جی مانند تمامی لوازم خانگی دیگر ممکن است دچار آسیب یا مشکلاتی شود و نیاز به تعمیر داشته باشد.

در این مطلب قصد داریم که ایرادات و مشکلات رایج این سیستم‌ها به همراه آموزش صفر تا صد تعمیر آن‌ها را بررسی کنیم. البته باید توجه داشت که تعمیر کولر گازی دیواری LG یک کار حرفه‌ای و تخصصی است و لازم است که افراد متخصص این کار را انجام دهند. این مقاله صرفاً برای آشنایی بیشتر افراد با مشکلات و راه حل‌های رفع آن‌ها است.

عیب یابی و تعمیر کولر گازی دیواری ال جی

همان‌طور که گفته شد کولر گازی ال جی مانند سایر لوازم مصرفی و الکتریکی خانگی ممکن است بعد از مدتی استفاده با نواقص و ایراداتی مواجه شود. مهم‌ترین عیب‌ها و راهکارهای حل آن‌ها به شرح زیر هستند:

روشن نشدن کولر گازی دیواری ال جی و کار نکردن آن

اگر با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی دیواری ال جی را روشن می‌کنید قبل از هر چیزی کنترل را بررسی کنید چرا که ممکن است باتری کنترل دچار مشکل شده باشد. در صورت اطمینان از سلامت کنترل می‌توانید تمام اتصالات برق را بررسی کنید و از جریان داشتن برق مطمئن شوید. بعد از آنکه اتصالات برق مشکلی نداشت می‌توانید باتری‌های ترموستات کولر گازی را بررسی کنید و آن‌ها را از نظر سلامت تست کنید. بعد از آنکه این موارد را بررسی کردید می‌توانید فیوز مدار را بررسی کنید. اگر فیوز مشکلی داشت آن را تعویض کنید و درصورتی که سالم بود باید برای بررسی بیشتر به یک فرد متخصص مراجعه کنید.

روشن و خاموش شدن مکرر کولر گازی دیواری ال جی

در صورتی که کولر به صورت مستمر و مکرر روشن و خاموش می‌شود ممکن است که دچار ایرادات اصلی باشد. کثیف بودن فیلتر و کندانسور یا مسدود شدن آن و کثیف شدن اواپراتور دلایل اصلی این مشکل هستند که باید تمام این قطعات را تمیز کنید.

نشتی کولر

نشتی و چکه کردن کولر نیز مشکل دیگری است که در کولرهای گازی رخ می‌دهد. این مشکل می‌تواند در اثر گرفتگی لوله‌ها، فیلتر و یا وجود ترک و درز در لوله تخلیه آب باشد. همچنین خراب شدن عایق‌های دور لوله‌های مبرد نیز می‌تواند دلیل آبریزش و نشتی کولر باشد که باید بررسی شود و تعمیر شوند.

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی دیواری ال جی

در صورتی که کولر گازی در حین کار به صورت ناگهانی خاموش می‌شود ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها شامل معیوب بودن سیم‌کشی و اتصالات ساختمان و سیستم کولر، معیوب بودن فیوزهای کولر و عدم تنظیم بودن ترموستات کولر گازی است. برای رفع این ایرادات لازم است که به صورت مرحله به مرحله تمام این ایرادات را بررسی و برطرف کنید. ترموستات کولر گازی ممکن است که به صورت اتوماتیک عمل کند و در صورتی که دمای کولر در حالت بالایی تنظیم شود ممکن است که باعث خاموش شدن آن شود.

روشن نشدن کمپرسور کولر

اگر کمپرسور کولر گازی روشن نمی‌شود ممکن است که دلایل مختلفی داشته باشد. قطع شدن سیم‌ها و اتصالات، معیوب بودن خازن استارت و کم شدن میزان گاز مبرد می‌تواند مهم‌ترین دلایل روشن نشدن کولر باشد. برای رفع این مشکل ابتدا سیم‌ها و اتصالات برق کولر را بررسی کنید و سپس خازن استارت را تست کنید. در صورتی که میزان گاز مبرد کولر کاهش پیدا کرده است برای شارژ کردن آن اقدام کنید. در صورتی که بعد از انجام این مراحل همچنان کمپرسور روشن نشد باید به یک فرد متخصص مراجعه کنید.

یکنواخت نبودن خنک‌سازی

در صورتی که شبکه‌های کولر گازی ال جی تعادل دمایی ندارند و تعداد از آن‌ها هوای سرد و تعدادی هوای گرم توزیع می‌کنند ممکن مشکلات متعددی در کولر وجود داشته باشد. اصلی‌ترین دلیل یکنواخت نبود فرآیند خنک‌سازی معیوب بودن درزگیرها و عایق‌بندی کولر است. دلیل دیگر این مشکل می‌تواند مربوط به ایراد داشتن سیم‌کشی و اتصالات کولر است. تمامی درزگیرها و عایق‌بندی‌ها و همچنین اتصالات سیم‌کشی را بررسی کنید و در صورت وجود مشکلی آن را برطرف کنید.

خاموش نشدن کولر گازی دیواری ال جی

کولر گازی دیواری ال جی به شیوه‌ای عمل می‌کند که لازم است به صورت خودکار و موقتی خاموش شود تا به موتور و قطعات آن فشار وارد نشود. این خاموش شدن‌های موقت حتی در گرم‌ترین زمان نیز عادی است. در صورتی که کولر به صورت مستمر و مداوم کار کند و خاموش نشود ممکن است که ایراد یا مشکلی داشته باشد. برای رفع این مشکل ابتدا فن سیستم را خاموش کنید و سپس بررسی کنید که آیا دستگاه خاموش می‌شود یا خیر. می‌توانید مقدار گاز مبرد کولر را نیز بررسی کنید و در صورت لزوم آن را شارژ کنید.

یخ‌زدگی لوله‌ها

مشکل یخ‌زدگی لوله‌ها معمولاً به دلیل کمبود گاز مبرد یا جریان هوای محدود اتفاق می‌افتد. همچنین گرفتگی فیلتر کولر نیز می‌تواند دلیل یخ‌زدگی لوله‌ها باشد. میزان گاز مبرد و سلامت و تمیزی فیلتر کولر را بررسی کنید. سپس سلامت دریچه‌های کولر گازی را بررسی کنید و در نهایت اتصالات برق و سیم‌کشی را تست کنید.

سروصدای بالای کولر گازی دیواری ال جی

عدم تنظیم و تراز بودن محل نصب کولر، شل بودن پیچ‌های کانال‌ها و دریچه‌های و سایر قطعات کولر و همچنین سابیده شدن پروانه کولر به بدنه آن می‌تواند دلایلی برای سروصدای ناهنجار کولر گازی باشد. از دیگر عواملی که می‌تواند باعث ایجاد سروصدا در کولر گازی شود خراب شدن لاستیک‌های لرزه‌گیر موتور و سایش لوله‌ها به همدیگر باشد که باید کاملاً بررسی شوند

خنک نکردن محیط

اگر کولر گازی دیواری ال جی قادر نباشد به خوبی محیط تحت پوشش خود را خنک کند ممکن است که فیلترهای بهداشتی آن کثیف شده باشد و یا نیاز به تعویض داشته باشد. بعد از بررسی فیلتر و تمیز کردن آن ترموستات کولر گازی را تست کنید و در صورت ایراد داشتن آن را تعویض کنید. اگر این قطعات را بررسی کردید و از سلامت آن‌ها مطمئن بودید امکان دارد که مشکل از بورد الکتریکی کولر یا موتور فن آن باشد که لازم است توسط یک متخصص بررسی شود.

از کار افتادگی فن کولر گازی

کار نکردن فن می‌تواند به دلایل مختلفی باشد که مهم‌ترین آن‌ها شامل گیر کردن اشیا خارجی داخل فن، کثیف یا خراب شدن فیلترهای کولر، منجمد شدن لوله اواپراتور و مسیر خنک‌کننده، پاره شدن تسمه موتور یا خراب شدن موتور کولر باشد. برای رفع این مشکل لازم است که تمام موارد نامبرده را به صورت مرتب بررسی کنید و در صورت نیاز آن را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *