5 دلیل اصلی کاهش قدرت پرتاب باد کولر گازی ال جی

5 دلیل اصلی کاهش قدرت پرتاب باد کولر گازی ال جی

در صورتی که قدرت پرتاب باد کولر گازی ال جی شما کم شده است توصیه می شود که مطلب زیر در مورد 5 دلیل اصلی کاهش قدرت پرتاب باد کولر گازی ال جی را مطالعه کنید.

کاهش قدرت پرتاب باد کولر گازی ال جی یکی از مشکلات رایجی است که می تواند دامن گیر این سیستم شود. به صورت کلی چنانچه کولر گازی به صورت مرتب سرویس نشود ، طول عمر آن کاهش پیدا می کند و عملکرد و کارایی آن به مرور زمان دچار اختلال خواهد شد. با فرا رسیدن فصول گرم سال بازار خرید، تعمیر و تعویض سیستم های سرمایشی و خنک کننده بسیار داغ می شود و این سیستم ها به یکی از پر مصرف ترین و پر کاربردترین لوازم خانگی تبدیل می شوند. برندها و شرکت های متنوع و متعدد خارجی و داخلی در زمینه تولید کولر گازی فعالیت دارند و انواع محصولات خود را در مدل ها و ظرفیت های مختلفی روانه بازار می کنند.

 در این مطلب سعی می کنیم 5 دلیل اصلی کم شدن قدرت پرتاب باد کولر گازی ال جی را به همراه راهکارهای رفع آن بررسی کنیم.کولر گازی ال جی به عنوان یکی از محبوب ترین، معتبرترین و پرفروش ترین کولرهای گازی بازار شناخته می شود که در میان مردم ایران نیز جایگاه ویژه ای دارد. کولر گازی ال جی نیز مانند تمام لوازم خانگی دیگر دارای یک طول عمر مشخص است و بعد از آنکه مدتی مورد استفاده قرار گرفت ممکن است دچار خسارات و ضررهای مختلفی شود که نیاز به بررسی و تعمیر داشته باشد.

مهم ترین علت های کم شدن قدرت پرتاب باد کولر گازی ال جی

کاهش قدرت پرتاب باد کولر گازی ال جی که بعضی اوقات با خروج گرد و خاک و دوده همراه است که می تواند مشکلاتی جدی و اساسی را به وجود بیاورد. معمولا این مشکلات زمانی اتفاق می افتد که کولر گازی برای مدت زمانی طولانی و چند ساله استفاده شود. کم شدن قدرت پرتاب باد کولر گازی ال جی می تواند به دلایل مختلفی رخ بدهد.

 البته بسیاری از دلایل این مشکل می تواند توسط افراد عادی نیز برطرف شود اما چنانچه مشکل اساسی و مربوط به برد اصلی دستگاه باشد باید توسط افراد متخصص بررسی شود. قبل از آنکه به دلایل اصلی کاهش پرتاب باد کولر پرداخته شود لازم است که تنظیمات آن را بررسی کنند چرا که ممکن است کولر بر روی سرعت باد و دمای کمتری تنظیم شده باشد و هیچ مشکلی نداشته باشد. از اصلی ترین عللی که باعث کاهش قدرت پرتاب باد کولر گازی می شود می تواند موارد زیر را نام برد:

1-     کثیف شدن فیلترهای کولر گازی ال جی

به جرات می توان گفت رایج ترین دلیل کم شدن قدرت پرتاب باد کولر گازی ال جی و تمام کولرهای گازی دیگر کثیف شدن فیلترهای آن است. کار اصلی فیلتر تمیز کردن هوای تولید شده توسط کولر و جذب آلودگی ها و سپس هدایت هوای تمیز به داخل فضا است. چنانچه این فیلترها بعد از مدتی استفاده شوند ممکن است که با جذب گرد و غبار زیاد کثیف شوند و در نهایت منجر به کاهش قدرت پرتاب باد کولر شود. امروزه شرکت ها و برندهای مختلف در تلاش هستند که از فیلترهای بهداشتی برای محصولات خود استفاده کنند که بیشتر آنها قابلیت شستشو دارند و بعد از کثیف شدن می توان آنها را شست و دوباره استفاده کرد. چنانچه فیلتر قابل شستشو نباشد لازم است که به صورت مستمر تعویض و جایگزین شوند.

2-     کثیف شدن اواپراتور کولر گازی ال جی

یکی دیگر از دلایلی که می تواند منجر به کاهش قدرت پرتاب باد کولر گازی ال جی شود کثیف شدن اواپراتور است. هرچند که فیلتر وظیفه جذب گرد و غبار موجود در هوا را دارد اما ممکن است که مقداری از این گرد و غبار از فیلتر رد شود و به اواپراتور برسد و باعث کثیف شدن آن شود. بعد از استفاده طولانی مدت از کولر گازی ممکن است که این مشکل به وجود بیاید و در نهایت باعث کم شدن قدرت پرتاب باد سیستم شود. برای رفع این مشکل لازم است که ابتدا پنل کولر را باز کنید و اواپراتور را به صورت کامل شستشو دهید.

3-     یخ زدن کویل های اواپراتور کولر گازی ال جی

اگر فیلتر و اواپراتور را تمیز کردید و همچنان کولر مشکل پرتاب باد را داشت باید کویل های اواپراتو را بررسی کنید. چنانچه این کویل ها دچار یخ زدگی شوند می توانند مانع از خروج هوا به خارج از کولر شوند و در نهایت قدرت پرتاب باد کاهش پیدا می کند. کثیف شدن فیلترها، کثیفی لوله ها یا مسدود شدن آنها و همچنین کم شدن میزان گاز مبرد می تواند دلایلی برای یخ زدگی لوله های اواپراتور باشد. برای رفع این مشکل سعی کنید که سطح لوله ها را به خوبی تمیز کنید، گاز مبرد را شارژ کنید و فیلترها را تمیز کنید.

4-     خراب شدن موتور فن اواپراتور

از دیگر دلایل کاهش قدرت پرتاب باد کولر گازی ال جی می تواند به وجود ایراد و عیب در موتور فن آن اشاره کرد. در صورتی که موتور فن دچار مشکل شود می تواند ایراداتی اساسی را به کولر وارد کند و حتی باعث سوختگی آن شود. کم شدن قدرت پرتاب باد نیز یکی از مشکلاتی است که می تواند در اثر معیوب بودن موتور فن ایجاد شود. این قطعه حساسیت بالایی دارد و باید توسط افراد متخصص بررسی و تعمیر شود.

5- معیوب بودن بلوورهای کولر گازی

بلوور قطعه ای است که در درون یونیت داخلی کولر گازی ال جی واقع شده است و چنانچه با مشکلی روبه رو شود می تواند اثرات زیادی به دنبال داشته باشد که کم شدن قدرت پرتاب باد یکی از نتایج آن است. برای رفع مشکل بلوور ابتدا لازم است که کولر گازی خاموش شود و سپس یونیت داخلی کولر باز شود و سپس با استفاده از یک برس یا مسواک کهنه تمیز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *