راه اندازی سیستم های تهویه مطبوع

اهمیت سیستم های تهویه مطبوع

داشتن سیستم های تهویه مطبوع لازمه هر نوع فضای مسکونی و ساختمانی است که به نوعی افراد زیادی در آن زندگی یا لوازمی در آن نگهداری می شود. این سیستم ها با هدف های بسیار مهمی راه اندازی می شوند. از جمله مهم ترین دلایل راه اندازی سیستم تهویه مطبوع ، تنظیم رطوبت ، تنظیم دما یعنی میزان گرمی و سردی فضا، زدودن گرد و غبار و در برخی سیستم های پیشرفته رفع آلودگی و میکروب زادیی سیستم می باشد.

راه اندازی سیستم های تهویه مطبوع یکی از سریع ترین و به صرفه ترین فرصت هایی است که انرژی منزل شما را بهره وری می کند . سیستم های تهویه مطبوع برای مکان های مختلف متفاوت می باشد که باید طبق مکانی که قصد سرما و گرما کردن آن را داریم انتخاب درستی داشته باشیم . در این مقاله سرما گرما به راه اندازی سیستم های تهویه مطبوع ، انواع آن و قیمت های آن در بازار امروز می پردازیم .

سیستم تهویه مطبوع

انواع سیستم های تهویه مطبوع

  • سیستم های تهویه مطبوع منزل مسکونی

اگر شما صاحب یک منزل هستید و قصد راه اندازی تهویه مطبوع آن را دارید می توانید از اسپلیت های دیواری استفاده کنید . اسپلیت های دیواری تک فاز هستند و جزء کم مصرف ترین کولر گازی هایی می باشد که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد .

اسپلیت های دیواری از سایز 9000 تا 36000 هزار تولید شده اند که سرما گرما به صورت تخصصی تمام مارک های موجود را بررسی کرده و به راحتی می توانید آن را تهیه نمایید .

  • ساختمان

اگر شما یک ساختمان دارید و تعداد اتاق های آن زیاد است می توانید از یک برج خنک کننده یا چیلر استفاده کنید ، اما اگر شما صاحب یک واحد از این ساختمان هستید و واحد شما نیاز به یک سیستم خنک کننده یا گرمایشی دارد می توانید از یک اسپلیتدیواری استفاده کنید . ( برای مشاوره بیشتر با کارشناسان سرما گرما ایرانیان تماس بگیرید )

  سیستم تهویه

  • ادارات بزرگ

مکان های بزرگ بالای 150 متر مثل بانک ها ، اداره پست ، سالن های اجتماعات ، سالن همایش و … را باید اکر دارای برق سه فاز باشد از اسپلیت های ایستاده استفاده کنند . اسپلیت های ایستاده از سایز 42000 هزار تا 80000 هزار تولید شده اند که مدل های موجود بازار را می توانید از فروشگاه سرما گرما دیدن فرمایید که به صورت تخصصی همه مدل ها را بررسی کرده است .

  • اتاق بدون پنجره

اگر یکی از اتاق های داخل منزل شما فاقد پنجره یا نورگیر می باشد و نیاز به یک سیستم خنک کننده یا گرمایشی دارید ، بهترین پیشنهاد برای شما اسپلیت های پرتابل می باشد که کمپرسور جدا ندارد و به راحتی قابل خمل و جا به جایی می باشد که می توانید مدل های موجود را از فروشگاه سرما گرما ایرانیان دیدن فرمایید .

خوشبختانه انواع سیستم های مطبوع در ایران با قیمت بسیار مناسب عرضه می شوند. یکی از بزرگ ترین مرجع های خرید این سیستم ها فروشگاه سرما گرما ایرانیان است. در زیر برخی از محصولات این فروشگاه را برای شما آورده ایم.

 

برای راه اندازی سیستم تهویه مطبوع به چه نکاتی باید توجه کرد؟

از آنجا که سیستم تهویه مطبوع بزرگ ترین نیاز هر ساختمان و فضای مسکونی است، در انتخاب این سیستم باید حتما نکات زیادی را در نظر بگیرید. یکی از مهمترین نکات ابعاد فضایی است که می خواهید این سیستم را برای آن راه اندازی کنید. نکته مهم دیگر نوع سیستم با توجه به شرایط اقلیمی و محیطی است. در ادامه این مطلب می توانید نکات مهم دیگر را مطالعه فرمائید.

هزینه راه اندازی یک سیستم تهویه خوب چقدر است؟

هزینه راه اندازی این سیستم با توجه به ابعاد فضا، شرایط محیطی ، نوع سیستم به کار رفته ، طراحی این سیستم متفاوت است. از این رو پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد این مساله با مشاور سرما گرما ایرانیان تماس حاصل نمایید.

وظایف یک سیستم تهویه مطبوع چیه؟

یک فضا و ساختمان مسکونی بدون داشتن سیستم تهویه مطبوع قابل استفاده نخواهد بود چرا که وظیفه اصلی این سیستم ، کنترل دما، رطوبت هوا ، کنترل گرد و غبار و آلودگی های محیطی است. بدون این سیستم نمی توان این شرایط محیطی را به خوبی کنترل کرد. از این رو باید در راه انداری این سیستم دقت بالایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *