انواع کولر گازی اینورتر: معرفی 6 مدل از انواع اسپلیت اینورتر

انواع کولر گازی اینورتر: معرفی 6 مدل از انواع اسپلیت اینورتر

یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین مدل های کولرگازی، اسپلیت های Inverter هستند؛ چرا که مصرف برق پایینی دارند و خونه رو به بهینه ترین شکل، خنک نگه میدارند! اما میدونستین که خود این اسپلیت ها هم انواع مختلفی دارند؟ انواع کولر گازی اینورتر شامل 6 مدل فناوری اینورتر دوگانه یا دوتایی، فناوری اینورتر سه‌گانه، فناوری اینتلیسنس اینورتر، فناوری کمپرسور پایدار دو مرحله‌ای، فناوری اینورتر هیبرید جت انعطاف پذیر و فناوری تهویه هوای اینورتر گسترش پذیر هستند که در ادامه درباره هرکدوم، اطلاعات بیشتری بهتون خواهیم داد.

فناوری اینورتر دوگانه یا دوتایی

اغلب تولیدکنندگان کولر گازی اینورتر از این مدل تکنولوژی استفاده می‌کنند؛ زیرا در کاهش آلودگی صوتی بسیار مؤثر است! عملکرد اینورتر دوگانه بدین صورت است که از دور روتور برای ایجاد اثر فشرده سازی استفاده می‌کند؛ از آنجایی که روتورها در اینورتر دوگانه در فاز 180 درجه از یکدیگر به صورت جداگانه قرار می‌گیرند، در نتیجه باعث لرزش و صدای کمی در آن می‌شوند.

این تهویه مطبوع اینورتر دو قابلیت تنظیم بر سرعت متوسط یا بالا را دارد. اگر بر سرعت متوسط تنظیم شود، در مصرف انرژی بسیار مؤثر بوده و اگر بر سرعت بالایی تنظیم شود، فضا را خیلی سریع خنک می‌کند.

فناوری اینورتر سه‌گانه

شاید فکر کنید به دلیل این نوع نام‌گذاری، در اینورتر سه‌گانه از چندین روتور استفاده می‌شود، ولی جالب اینجاست که برخلاف تصور عموم، در این مدل فقط از یک روتر استفاده شده است! البته این موضوع که در فناوری سه‌گانه از یک روتور استفاده شده بر عملکرد آن تأثیر منفی ندارد، بلکه باعث خنک‌سازی سریع‌تر  و کارایی بهتر آن نیز شده است.

به دلیل وجود فناوری اینورتر سه‌گانه، کمپرسورهای اینورتر می‌توانند به طور مدام با تغییرات گشتاور کمتری عمل کنند؛ که همین امر موجب دوام کمپرسور و خنک سازی بیشتر و سریع‌تر می‌شود.

فناوری اینتلیسنس اینورتر

در انواعی از کولر گازی اینورتر که از فناوری اینتلیسنس بهره‌ می‌برند، یک تراشه هوشمند داخلی وجود دارد که اجازه می‌دهد هوای محیط داخل دستگاه، با بیرون ارتباط برقرار کند تا منجر به بهبود عملکرد تهویه مطبوع شود؛ همین امر باعث شده کمپرسور، خود را با محیط بیرون تطبیق داده و بر اساس دما و رطوبت فضای بیرونی تغییر کرده و تنظیم شود. تفاوت کولر گازی اینورتر با روتاری در همین قابلیت تطبیق‌پذیری نهفته است؛ در حالی که کولرهای روتاری با سرعت ثابتی کار می‌کنند، کولرهای اینورتر می‌توانند با تغییرات لحظه‌ای محیط، سرعت کمپرسور را به صورت متغیر تنظیم کنند، که این امر منجر به کارکردی کارآمدتر و صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود.

فناوری کمپرسور پایدار دو مرحله‌ای

در کمپرسور پایدار دو مرحله‌ای، مایعات نساجی درون کولر، دو بار فشرده می‌شود. در این حالت، وقتی که سرد کننده و کمپرسور دارای فشارهای برابر باشند؛ اما سرد کننده دمای پایینی داشته باشد، وجود کمپرسور پایدار دو مرحله‌ای می‌تواند به عنوان یک راهکار برای کاهش مصرف انرژی عمل کند. جالب است بدانید این نوع کمپرسورها می‌توانند در دامنه دمایی گسترده‌ای به صورت کارا استفاده شوند.

فناوری اینورتر هیبرید جت انعطاف پذیر

این نوع فناوری، باعث می‌شود خنک کننده، هوای پاک‌تر و خنک‌تری را فراهم کند. تکنولوژی هیبرید جت به گونه‌ای عمل می‌کند که مایعات نساجی برای تنظیم خنک کننده به طور مستقل از یکدیگر قرار می‌گیرند. استفاده از نوآوری هیبرید جت انعطاف پذیر، در بهترین مارک کولر گازی اینورتر، موجب کاهش مصرف انرژی، بالا رفتن طول عمر کولر و بهبود بخشیدن در فرآیند خنک‌سازی کولر می‌شود.

فناوری تهویه هوای اینورتر گسترش پذیر

زمانی که نیاز است عمل خنک کنندگی بیشتر باشد، از فناوری تهویه مطبوع اینورتر گسترش پذیر استفاده می‌شود. در نتیجه بسیاری از تولیدکنندگان برای افزایش عملکرد خنک سازی در بهترین برند کولر گازی اینورتر، از این نوآوری جدید استفاده می‌کنند. این تکنیک برای زمانی که دما محیط خیلی بالا باشد، بسیار مفید و کارآمد است.

نکته آخر در خرید انواع کولر گازی اینورتر

در این مقاله، به بررسی انواع کولر گازی اینورتر، از جمله کولرهای گازی اینورتر دوگانه، سه‌گانه، اینتلیسنس، کمپرسور پایدار دو مرحله‌ای، هیبرید جت انعطاف پذیر و تهویه هوای اینورتر گسترش پذیر پرداختیم. هر کدام از این فناوری‌ها، مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند که می‌تواند آنها را برای شرایط و نیازهای مختلف مناسب کند.

به طور کلی، کولرهای گازی اینورتر در مقایسه با کولرهای گازی معمولی، از مزایای متعددی برخوردارند، از جمله مصرف انرژی پایین، عملکرد کم‌صدا، خنک‌سازی سریع و مطبوع، طول عمر بالا و قابلیت تنظیم دما. با توجه به مزایای ذکر شده، کولرهای گازی اینورتر انتخابی هوشمندانه برای خنک کردن مطبوع فضاهای مختلف هستند. اگر به دنبال یک سیستم تهویه مطبوع کارآمد، کم‌صدا و با طول عمر بالا هستید، کولرهای گازی اینورتر بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *