نحوه عیب‌یابی کولر گازی اینورتر

نحوه عیب‌یابی کولر گازی اینورتر + 3 مشکل رایج کولر های Inverter

در دنیای امروز که استفاده از فناوری‌های پیشرفته در زندگی روزمره به یک استاندارد تبدیل شده است، کولرهای گازی اینورتر به عنوان یکی از مؤثرترین و کارآمدترین راه‌حل‌ها برای تأمین آسایش در فصول گرم سال شناخته می‌شوند. این دستگاه‌ها با بهره‌گیری از تکنولوژی اینورتر نه تنها مصرف انرژی را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند، بلکه با عملکردی پایدار و طولانی‌مدت، راحتی و خنکی را به اتاق‌های ما می‌آورند. با این حال، همانند هر دستگاه پیچیده دیگری، کولرهای گازی اینورتر نیز ممکن است با مشکلات فنی مواجه شوند که نیازمند عیب‌یابی دقیق و متخصصانه است. در این مقاله، ما به بررسی نحوه عیب‌یابی کولر گازی اینورتر خواهیم پرداخت.

از نشانه‌های اولیه نقص فنی گرفته تا روش‌های تست اجزای کلیدی، همراه با راهکارهای عملی برای اطمینان از عملکرد بهینه و افزایش طول عمر دستگاه، همه و همه در این راهنمای جامع گنجانده شده‌اند. پس با فروشگاه کولرگازی سرماگرما همراه باشید تا با اطلاعات کامل و دقیق، به یک متخصص عیب‌یابی کولر گازی اینورتر تبدیل شوید.

مشکلات رایج در کولر گازی اینورتر و نحوه عیب‌یابی آن‌ها

اینورتر کولرهای گازی نیز مانند دیگر سیستم‌های تهویه مطبوع، ممکن است دچار مشکلات مختلفی شوند؛ درک این مشکلات، اولین قدم برای عیب‌یابی و تعمیر موثر این محصولات به شمار می‌رود.

مشکلات رایج در کولر گازی اینورتر و نحوه عیب‌یابی آن‌ها

اینورتر کولر گازی خنک‌کنندگی ندارد

عوامل متعددی می‌تواند علت نداشتن خنک‌کنندگی کافی اینورتر کولر گازی باشد؛ در ابتدا برای عیب‌یابی، شما باید نشت گاز مبرد، فیلتر هوای کثیف یا مشکلات کویل کندانسور را مورد بررسی قرار دهید. همچنین از این موضوع اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی در اطراف پنل بیرونی وجود نداشته و مانعی برای جریان هوا نیست. دارای اهمیت است که کویل اواپراتور، موتور فن و ترموستات را نیز برای حل این مشکل، بررسی کنید؛ در نهایت نیز باید بررسی شود که تنظیمات ترموستات و دمای اتاق به درستی پیکربندی شده باشند. با پرداختن به این موارد می‌توان تا حد زیادی سرمایش کولر گازی را بهبود بخشید.

کمپرسور اینورتر کولر گازی روشن یا خاموش نمی‌شود

در صورت خاموش یا روشن نشدن کمپرسور اینورتر کولر گازی، باید به سراغ قطع‌کننده مدار، منبع تغذیه یا فیوز سوخته کمپرسور رفته و آن‌ها را بررسی کنید؛ همچنین ریموت کنترل دستگاه و باتری‌های داخل آن را نیز تست نمایید. برای عیب‌یابی همچنین می‌توانید از عملکرد صحیح فن بیرونی، واحد کندانسور و خط تخلیه اطمینان حاصل کنید؛ واحد بیرونی را از نظر نشت گاز مبرد یا مشکلات الکتریکی بررسی کرده و دقت کنید یونیت داخلی، موتور فن و خط تخلیه میعانات، نقص یا مشکلی نداشته باشند.

از کمپرسور اینورتر کولر گازی، آب چکه می‌کند

در صورتی که از کمپرسور اینورتر کولرهای گازی جدید، آب چکه کرده و نشتی دارد، درابتدا برای بررسی هرگونه انسداد باید تشت تخلیه، خط تخلیه میعانات و سیم پیچ اواپراتور با دقت مورد جستجو قرار گیرند؛ با تمیز کردن این قطعات، تا حد زیادی می‌توان از نشت آب جلوگیری کرده و عملکرد صحیح کولر گازی را تضمین کرد. علاوه بر این، شما می‌توانید عایق، موتور فن و جریان هوای پنل داخلی را بررسی کنید تا عیب‌یابی انجام شود.

مراحل عیب‌یابی اینورتر غیرخنک‌کننده

به طور کلی، فرق کولر گازی اینورتر با غیر اینورتر، وجود برد الکتریکی تبدیل‌کننده جریان برق است که با هدف کاهش میزان مصرف انرژی و عملکرد بهتر سیستم، مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین کولرهای گازی اینورتر نیز مانند غیر اینورتر می‌توانند قابلیت سرمایش و گرمایش داشته باشند. برای عیب‌یابی کولر گازی اینورتر با قابلیت گرمایش، باید در ابتدا تنظیمات ترموستات مورد بررسی قرار گیرد تا از حالت مناسب دستگاه مطمئن شوید؛ سپس فیلتر هوا را از نظر کثیفی و آلودگی بررسی کنید، زیرا هرگونه گرفتگی در فیلتر می‌تواند قدرت جریان هوا را محدود سازد.

در مرحله بعدی شما باید به سراغ یونیت خارجی کولر گازی بروید تا ببینید که آیا کویل‌های کندانسور کثیف هستند یا خیر و در صورت لزوم اقدام به تمیز کردن آن‌ها نمایید؛ علاوه بر این، باید سطح گاز مبرد برای تعیین نشتی بررسی شود و از محکم و سفت بودن اتصالات الکتریکی و سیم‌کشی دستگاه مطمئن شد. در صورتی که با بررسی این موارد، نتوانستید عیب دستگاه را برطرف سازید، بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *