چگونه کولر گازی را ثابت نگه داریم؟

چگونه کولر گازی را ثابت نگه داریم؟

برای تنظیم کردن و ثابت نگه داشتن دمای محیط با چه اقدامی انجام داد؟ چگونه کولر گازی را ثابت نگه داریم؟ دمپرهای کولر گازی را چگونه در جهت خاصی ثابت نگه داریم؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله به تمامی سوالات مطرح شده پاسخ دهیم، و آموزش نحوه ثابت نگه داشتن موارد مختلف، در انواع مارک های کولرگازی رو خدمت شما بگیم.

مطالعه پیشنهادی: کولرگازی دور ثابت یعنی چه؟

چگونه دمای کولر گازی را ثابت نگه داریم؟

تنظیم دمای کولر گازی در فصل زمستان و تابستان و ثابت نگه داشتن دمای محیط، یکی از مهم و پراهمیت در زمان استفاده از کولر گازی به شمار می‌رود؛ به طوریکه در تمامی فصول، شما باید دمای کولر گازی را متناسب با دمای محیط تنظیم کنید. برای فصل تابستان، شما ابتدا باید کولر گازی را روی پایین‌ترین دما (16 تا 17 درجه سانتی‌گراد) روشن کرده و زمانی که احساس کردید دمای محیط به اندازه کافی خنک شده و مناسب است، دما را بین 22 تا 24 درجه سانتی‌گراد ثابت کنید. باید توجه داشته باشید که هرچه کولر در دمای پایین‌تری به فعالیت خود ادامه دهد، فشار بیشتری به دستگاه وارد می‌شود؛ بنابراین، هیچ‌گاه دما را روی حداقل تنظیم نکرده و ثابت نگه ندارید.

تنطیم دما در فصل زمستان نیز متناسب با دمای محیط انجام می‌شود، زیرا در داخل کولر گازی، قطعه‌ گرم‌کننده‌ای مانند المنت وجود ندارد؛ در واقعیت، گرمای حاصل از کولر گازی، از پنل خارجی و کمپرسور بیرونی تأمین می‌شود. کمرسور بیرونی نسبت به گرمای تولید شده، تنظیم دما را انجام می‌شود؛  حداکثر دمایی که در فصل زمستان می‌توانید از آن برای گرم کردن محیط استفاده کنید، بین 27 تا 30 درجه سانتی‌گراد است، ولی بهتر است بعد از گرم شدن محیط، دما را بین 26 تا 28 درجه ثابت نگه دارید.

مطالعه پیشنهادی: چگونه بخاری کولرگازی را روشن کنیم؟

دکمه تنظیم درجه حرارت (Temp) ریموت کنترل کولر گازی

برای ثابت نگه داشتن درجه حرارت کولر گازی، باید از دکمه Temp استفاده کرد؛ این دکمه به منظور تنظیم دما طراحی شده است. همانطور که بالاتر نیز گفته شد، بهترین بازه دمایی برای متعادل نگه داشتن دمای محیط و بدن، بازه 22 تا 25 درجه سانتی‌گراد است که در این دما، بدن در بهترین شرایط قرار گرفته و نه عرق می‌کند و نه به لرز می‌نشیند. معمولاً روی این گزینه، دو علامت + و – وجود دارد که به منظور زیاد و کم کردن دما می‌توان از آن استفاده کرد.

دکمه ثابت نگه داشتن خودکار دما (Auto function)

دکمه Auto function در ریموت کنترل کولر گازی که با حرف A و چند فلش اطراف آن می‌شود، برای حفظ دمای تنظیم شده توسط کاربر، طراحی شده است. شما می‌توانید با استفاده از این کلید، تنظیمات خودکار دما را انجام دهید؛ در این حالت کولر گازی، با توجه به دمای محیط، میزان رطوبت و ساعت روز، دمای محیط را تنظیم کرده و ثابت نگه می‌دارد.

نحوه ثابت نگه داشتن باد کولر گازی

چگونه کولر گازی را ثابت نگه داریم؟ برای ثابت نگه داشتن پره‌های کولر گازی و جهت هدایت باد، باید از کلید Swing کمک گرفت؛ در واقع این دکمه، کاری مشابه چرخیدن پنکه و هدایت باد به اطراف را برعهده دارد. با استفاده دکمه Swing که به اصطلاح عامیانه، به آن دمپر گفته می‌شود، می‌توانید جهت وزش باد کولر گازی را تغییر داده و پره‌ها را به حالت افقی یا عمودی، راست یا چپ، ثابت نگه دارید.

در این مقاله به بررسی چگونگی ثابت نگه داشتن دمای کولر گازی و دمپرهای آن پرداختیم. پس از مطالعه این نکات، اولین قدم برای تجربه این آسایش، انتخاب و خرید یک کولر گازی اصل و باکیفیت است. “سرماگرما” به عنوان یکی از معتبرترین مراجع فروش کولر گازی در ایران، با ارائه طیف گسترده‌ای از برندهای معتبر و مدل‌های متنوع، به شما در انتخاب کولر گازی مناسب نیازتان کمک می‌کند. کارشناسان مجرب “سرماگرما” با بررسی شرایط محیطی و نیازهای شما، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *