راهنمای کولر گازی جنرال گلد

راهنمای کولر گازی جنرال گلد، تنظیمات کولر General Gold

یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انواع کولر گازی سرمایشی و گرمایشی باکیفیت و مناسب، کمپانی جنرال گلد است؛ این برند، جزو برندهای چینی بوده است که در بین منطقه خاورمیانه، بسیار شناخته شده است و محصولات خود را باکیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می‌کند! این مقاله راهنمای کولر گازی جنرال گلد به صورت جامع و مختصر بوده که به شما کمک می‌کند تا با استفاده از ریموت کنترل دستگاه، از بهترین مدل های کولرگازی جنرال گلد استفاده کنین.

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی General Gold

ریموت کنترل‌های این برند، دکمه‌های مختلفی دارد که امکان استفاده و تنظیمات کولر گازی جنرال گلد را به راحتی فراهم می‌کند؛ ما در ادامه این مطلب، تمامی دکمه‌های موجود در ریموت دستگاه را بررسی خواهیم کرد.

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی General Gold

دکمه مربوط به روشن و خاموش کردن کولر گازی

دکمه پاور یا Start/Stop، اولین دکمه‌ای است که روی ریموت کنترل دستگاه به چشم می‌خورد. این دکمه برای روشن و خاموش کردن کولرهای گازی جنرال گلد، استفاده خواهد شد. اگر کولر شما روشن باشد، با فشردن این دکمه، خاموش شده و اگر کولر خاموش باشد، دستگاه روشن می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید که در زمان خاموش و روشن کردن دستگاه، کولر با تنظیماتی که از قبل روی آن انجام شده است، روشن یا خاموش خواهد شد.

دکمه Mode یا Operation Mode Selection

با استفاده از این دکمه، می‌توان کولر را در حالت‌های زیر تنظیم کرد:

  • گزینه Fan: شما با فعال کردن این گزینه، می‌توانید کولر گازی را در حالت فن قرار دهید. در این حالت، موتور اصلی دستگاه خاموش شده و تنها فن داخلی همانند یک پنکه به کار خود ادامه خواهد داد. این گزینه، در فصل بهار که نه به هوای گرم و نه به هوای سرد نیاز است؛ مانند یک تهویه عمل کرده و جریان هوا را در محیط برقرار می‌کند.
  • گزینه Cool: این گزینه به شکل یک دانه برف در ریموت کنترل مشخص می‌شود که به معنی سرد است؛ از گزینه Cool در فصول گرم سال یعنی تابستان، استفاده خواهد شد و هوای سرد را تولید و در محیط جریان می‌دهد.
  • گزینه Heat: این گزینه به معنای گرما بوده و در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان که شما به هوای گرم و مطلوب احتیاج دارید، مورد استفاده قرار می‌گیرد. آیکون گزینه Heat، به شکل خورشید است؛ این گزینه با تولید هوای گرم، دمای محیط را به دمای مورد نظر شما می‌رساند.
  • گزینه Dry: طرز کار کولر گازی جنرال گلد به گونه‌ای است که با انتخاب این گزینه، دستگاه در حالت رطوبت‌گیر یا خشک قرار می‌گیرد. در واقع گزینه Dry (خشک)، مانند یک سیستم تهویه عمل کرده و موجب کاهش رطوبت موجود در محیط می‌شود. این گزینه بیشتر در مناطق گرم و مرطوب مانند قسمت‌های شمالی و جنوبی ایران که در مجاورت دریا قرار دارند، بسیار مناسب بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا که با فعال شدن گزینه Dry، از میزان رطوبت محیط، کاسته شده و محیط، خشک‌تر می‌شود. همچنین بهتر است بدانید که در زمان انتخاب این گزینه، فن‌های داخلی کولر گازی جنرال گلد، در آهسته‌ترین و کندترین حالت خود قرار می‌گیرند.
  • گزینه Auto: این گزینه به معنای اتوماتیک بوده که با انتخاب آن، کولر گازی روی تنظیمات خودکار و اتوماتیک قرار می‌گیرد؛ در این مواقع، کولر گازی با توجه به دماسنجی که دمای هوا را می‌سنجد، سعی می‌کند تا دمای محیط را به درجه تنظیم شده، برساند. به طور مثال، زمانی‌که شما دمای کولر گازی را روی 17 درجه سانتی‌گراد تنظیم کرده‌اید، با افزایش دمای محیط و با توجه به تنظیمات کولر گازی جنرال گلد، دمای اتاق کاهش یافته تا به 17 درجه سانتی‌گراد برسد و با کاهش دمای محیط، مجدداً دما افزایش می‌یابد تا به 17 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

راهنمای کولر گازی جنرال گلد؛ دکمه Temp یا Room Temperature Setting

این دکمه برای تنظیم درجه حرارت محیط مورد استفاده قرار گرفته که با فشردن آن، می‌توان دما را کم یا زیاد کرد؛ به طوری که بهتر است دما را بین 22 تا 25 درجه سانتی‌گراد، تنظیم کنید، زیرا در این دما، بدن شما عرق نکرده و بسیار برای افرادی که بچه کوچک و نوزاد دارند، مناسب است.

گزینه Indoor Fan Speed Selector

با توجه به راهنمای کولر گازی جنرال گلد، از این دکمه برای تنظیم و کنترل سرعت فن کولر استفاده می‌شود؛ بدین منظور، با فشردن این دکمه، می‌توانید سرعت فن را کم یا زیاد کرده و بر همین اساس، دمای محیط را نیز تنظیم نمایید. گزینه Indoor Fan Speed Selector دارای، چهار حالت، کم، متوسط، زیاد و اتوماتیک است.

دکمه Jet Cool یا  گزینه Turbo

در تنظیمات کولر گازی جنرال گلد، این دکمه به معنای بیشترین توان است. شما می‌توانید با انتخاب این دکمه، جت کول کولر گازی خود را روشن کرده و دستگاه را در پرقدرت‌ترین حالت خود قرار دهید؛ این گزینه در مدت زمان تنها 15 دقیقه، محیط را به درجه سرمایشی شما رسانده و خنک‌ترین دما را به شما تحویل می‌دهد.

راهنمای کولر گازی جنرال گلد؛ گزینه on /off timer

از این گزینه در راهنمای کولر گازی جنرال گلد، برای روشن و خاموش کردن زمان‌سنج دستگاه استفاده می‌شود؛ شما می‌توانید با استفاده از این گزینه، زمان روشن و خاموش شدن کولر گازی را تنظیم نمایید تا به صورت اتوماتیک، روشن و خاموش شود. همچنین توجه داشته باشید که کارایی گزینه time setting نیز دقیقاً همانند گزینه on/off timer است؛ فقط در گزینه تایم ستینگ، می‌توان زمان مشخصی را برای خاموش و روشن شدن دستگاه در نظر گرفت.

گزینه Timer Set/Cancel

تنظیمات کولر گازی جنرال گلد برای تنظیم و توقف ساعت زمان‌سنج، با استفاده از این گزینه انجام می‌گیرد. در صورتی که که قبلاً زمان مشخصی را برای روشن و خاموش شدن کولر گازی خود تنظیم کرده‌اید، می‌توانید با انتخاب این گزینه، زمان‌بندی را تغییر دهید یا سیستم اتوماتیک خاموش و روشن شدن را به طور کامل متوقف کنید.

گزینه Sleep Mode Atuo

این گزینه، به معنای خاموش شدن کولر گازی به صورت اتوماتیک است؛ طرز کار کولر گازی جنرال گلد به گونه‌ای است که شما با استفاده از گزینه Sleep Mode Atuo، تعریف کنید تا دستگاه شما به صورت خودکار در زمان مشخصی، خاموش شود.

راهنمای کولر گازی جنرال گلد؛ گزینه Air Circulation Button

دکمه Air Circulation Button، همان دکمه جریان هوا است که با فشردن آن، می‌توان کولر گازی را در حالت تهویه قرار داد تا به حرکت جریان هوا در محیط کمک کرده و دما نه خیلی گرم و نه خیلی سرد خواهد شد.

گزینه Room Temperature Checking

این گزینه به معنای کنترل درجه حرارت محیط بوده است که شما با انتخاب آن، درجه حرارت و گرمای محیط را کنترل کرده و درجه آن را به دلخواه خود تنظیم نمایید.

گزینه Horizontal Air Flow Direction Control

این گزینه که معنای کنترل جهت افقی وزش باد است که برای تنظیمات کولر گازی جنرال گلد در کنترل جهت باد به حالت افقی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته باید در نظر داشته باشید که این گزینه تنها در برخی مدل‌های کولر گازی جنرال گلد وجود دارد.

راهنمای کولر گازی جنرال گلد؛ گزینه Reset

همانطور که مشخص است، این گزینه به معنای تنظیمات مجدد است که در اکثر تکنولوژی‌های موجود مانند کامپیوتر، تلفن همراه، لپ تاپ و غیره نیز مشاهده می‌شود. در کولرهای جنرال گلد، از این گزینه برای تنظیم ساعت بعد از تعویض باتری‌ها، بعد از تعمیرات و غیره، استفاده خواهد شد.

طرز کار کولر گازی جنرال گلد با استفاده از دکمه‌های اختصاصی

باید دقت داشته باشید که وقتی در خصوص راهنمای کولر گازی جنرال گلد با استفاده از دکمه‌های تخصصی صحبت می‌کنیم، یعنی برندهای دیگر کولر گازی، الزاماً دارای این دکمه‌ها نیستند و همین امر می‌تواند موجب گیج شدن مصرف‌کنندگان شود. بدون دانستن تنظیمات کولر گازی جنرال گلد، ممکن است با فشردن هر یک از این دکمه‌ها، تنظیماتی روی دستگاه اعمال شود که مطلوب نظر شما نباشد و در نهایت، شما را با مشکلاتی روبه‌رو خواهد کرد؛ البته باید در نظر داشته باشید که در بین مدل‌های مختلف کولر گازی برند جنرال گلد نیز ممکن است همه این دکمه‌های اختصاصی، وجود نداشته باشد.

طرز کار کولر گازی جنرال گلد با استفاده از دکمه‌های اختصاصی

این دکمه‌ها، به شرح زیر هستند:

  1. دکمه Health: با انتخاب این گزینه، تکنولوژی پمپاژ اکسیژن یا یونیزه ساختن مولکول‌های اکسیژن فعال خواهد شد. این گزینه، هیچ‌گونه تولید سرما یا گرمایی ندارد، اما هوای محیط را تمیزتر کرده و برای خانواده‌های دارای نوزاد یا کودک خردسال، بسیار مناسب بوده و پیشنهاد می‌شود؛ البته باید دقت داشته باشید که راه‌اندازی این گزینه، انرژی بالایی مصرف می‌کند.
  2. دکمه ifeel: این گزینه، موجب وارد عمل شدن ترموستات مرکزی دستگاه تا وضعیت دمای محیط را چک کند. در برخی از مدل‌های کولر گازی جنرال گلد، این گزینه با نام‌های I Feel یا Feeling قابل مشاهده است.
  3. دکمه Clean: این دکمه اختصاصی نیز ممکن است با نام‌های Atuo Clean، Self Clean یا Coil Dry نیز در ریموت کنترل‌های مدل‌های مختلف کولر گازی جنرال گلد، مشاهده شود. با استفاده از این دکمه، می‌توانید رطوبت موجود در پنل داخلی را از بین برده و در نتیجه از رشد باکتری و قارچ در داخل دستگاه جلوگیری خواهد شد؛ علی‌الخصوص در زمانی که کولر گازی شما بوی نامطبوعی گرفته است، با چند بار استفاده از این گزینه می‌توانید این مشکل را به طور کامل رفع نمایید. البته باید دقت داشته باشید که این دکمه تنها در وضعیت Dry کار می‌کند.
  4. دکمه Shortcut: با توجه به راهنمای کولر گازی جنرال گلد، با فشردن و نگه داشتن این دکمه، تمامی تنظیمات فعلی دستگاه به حافظه سپرده شده و در دفعات بعدی که نیاز به روشن کردن کولر گازی خواهد بود، تنها کافی است که از گزینه Shortcut استفاده کنید تا تمامی تنظیمات ریز و درشت قبلی، مجدداً اعمال شوند؛ مسائلی مانند حالت، دما، سرعت فن و غیره، همگی قابل ثبت شدن توسط این دکمه هستند.

در این مقاله، به بررسی کامل تنظیمات کولر گازی جنرال گلد پرداخته شد تا شما بتوانید اطلاعات کاملی از نحوه کار با ریموت کنترل دستگاه داشته باشید و به راحتی از قابلیت‌های کولر گازی خود استفاده کنید؛ امیدواریم این راهنمای کولر گازی جنرال گلد، برای شما کاربردی و مناسب باشد. همچنین اگر قصد خرید کولر های جنرال گلد رو دارین، کافیه که روی لینک کلیک کنین و با مشاهده آخرین قیمت کولر گازی جنرال گلد و مدل های مختلف، محصول مدنظر خودتون رو پیدا کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *