آموزش صفر تا صد تعمیر کولر گازی سامسونگ

آموزش صفر تا صد تعمیر کولر گازی سامسونگ

در صورتی که تمایل دارید با آموزش صفر تا صد تعمیر کولر گازی سامسونگ آشنایی پیدا کنید مطلب زیر را مطالعه کنید.

سیستم‌های سرمایش و تهویه مطبوع در فصول گرم سال نقشی بسیار کاربردی و ویژه در آسایش و رفاه مردم دارند، خصوصاً در مناطق گرمسیری و حاره‌ای که دمای هوا به بالاتر از 50 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. کولرهای گازی از جمله محبوب‌ترین سیستم‌های سرمایشی دنیا به شمار می‌روند که در سال‌های اخیر محبوبیت و شهرت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند و در اکثر مناطق جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند به همین دلیل برندها و شرکت‌های معتبر جهان در زمینه تولید این لوازم فعالیت می‌کنند. یکی از بدترین خبرهای ممکن برای افراد در فصول گرم سال از کار افتادن کولر گازی است که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. تعدادی از مشکلات و ایرادات کولر که باعث از کار افتادن کولر گازی سامسونگ می‌شود به همراه راهکارهای آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

عدم روشن شدن و کار کردن کولر گازی

در صورتی که کولر گازی روشن نشد قبل از هر چیزی باید ریموت کنترل آن را بررسی کنید چرا که امکان دارد مشکل از کنترل باشد و به همین دلیل نتواند کولر را روشن کند. بعد از اطمینان از سلامت ریموت کنترل به سراغ باتری‌های ترموستات کولر گازی بروید و آن‌ها را چک کنید. بعد از بررسی باتری ترموستات فیوز مدار را بررسی کنید و ببینید که مشکلی دارد یا خیر. در صورت سلامت فیوز و برقراری جریان مدار تنها راه حل باقی مانده برای روشن کردن کولر تماس با یک فرد متخصص است.

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. یکی از اصلی‌ترین مشکلات که باعث خاموش شدن کولر می‌شود مشکلات سیم‌کشی و اتصالات است که ممکن است مربوط به خود کولر یا سیم‌کشی ساختمان و محل نصب کولر باشد؛ بنابراین ابتدا از سلامت سیم‌ها و نبود اتصالی و فیوزهای سوخته مطمئن شوید. همچنین عدم تنظیم بودن ترموستات می‌تواند دلیل دیگری برای خاموش شدن ناگهانی کولر گازی باشد. تعدادی از ترموستات‌ها به صورت اتوماتیک خاموش و روشن می‌شوند و چنانچه شما دمای کولر را بر روی دماهای بالا تنظیم کرده باشید می‌تواند باعث خاموش شدن کولر شود. تعدادی از موتورهای کولرهای گازی، یک سوئیچ استراحت داخلی دارند که در هنگام نمایش خطای موتور یا افزایش بار وارد شده به موتور، آن را خاموش می‌کنند.

عدم روشن شدن کمپرسور کولر گازی

در صورتی که کمپرسور کولر گازی کار نمی‌کند ممکن است که دلیل آن سوختگی سیم‌های اتصال باشد. خراب شدن یا معیوب بود خازن استارت نیز می‌تواند دلیلی برای روشن نشدن کمپرسور باشد؛ بنابراین ابتدا باید اتصالات سیم‌ها را بررسی کنید و سپس از سلامت خازن مطمئن شوید و اگر مشکلی داشت آن را تعویض کنید. همچنین میزان شارژ گاز مبرد نیز باید بررسی شود و در صورت نیاز شارژ شود و در نهایت باید کویل­های کندانسور تمیز شوند. با انجام این کارها اگر بازهم کمپرسور کولر گازی سامسونگ روشن نشد باید آن را تعویض کنید.

یکنواخت نبودن فرآیند خنک‌سازی کولر

اگر اتاق‌ها و شبکه‌های کولر گازی سامسونگ از نظر دمایی متعادل نیستند و یکی از آن‌ها گرم و دیگری سرد است باید موارد زیادی را بررسی کنید. ابتدا بررسی کنید که آیا درزگیرها و عایق‌بندی کولر دست‌کاری نشده است چرا که این دلیل می‌تواند اصلی‌ترین دلیل غیر یکنواخت بودن خنک‌سازی کولر گازی سامسونگ باشد. همچنین ایراد از سیم‌کشی و اتصالات نیز می‌تواند دلیل دیگری برای این مشکل باشد که باید بررسی شوند. حتماً سیم‌کشی‌ها و اتصالات را چک کنید و از نبود قطعی، سوختگی و یا موارد دیگر مطمئن شوید. در نهایت اگر همچنان این مشکل برطرف نشد باید با یک متخصص تماس بگیرید.

عدم خاموش شدن کولر گازی سامسونگ و خاموش نشدن آن

کولر گازی سامسونگ باید به صورت موقتی و خودکار خاموش شود حتی اگر دمای محیط بسیار گرم باشد چرا که لازم است قطعات کولر خنک شوند تا عملکرد بهتری داشته باشند. اگر کولر به صورت مستمر کار کند و خاموش نشود می‌تواند نشان از وجود یک ایراد باشد. ابتدا فن سیستم را بر روی درجه خاموش قرار دهید و بررسی کنید که آیا دستگاه خاموش می‌شود یا خیر. همچنین باید میزان گاز مبرد موجود در سیستم و سوئیچ‌های رله را چک کنید. در صورت نداشتن ایراد با یک تکنسین متخصص مشورت کنید.

خنک نکردن کولر گازی

در صورتی که کولر گازی سامسونگ نمی‌تواند به خوبی محیط را خنک کند احتمال کثیف شدن یا خراب شدن فیلترهای آن بالا است بنابراین اگر فیلتر قابلیت شستشو را دارد آن را بشویید و در غیر این صورت آن را تعویض کنید. اگر مشکل همچنان وجود داشت ممکن است که مشکل از ترموستات کولر گازی باشد. اگر ترموستات نیز سالم باشد می‌تواند ایراد در قطعات دیگر مانند بورد الکتریکی، فن و موتور فن باشد که می‌توانید از یک فرد تکنسین و متخصص برای برطرف کردن مشکل کمک بگیرید.

وجود مشکل در ترموستات

در بسیاری از مواقع شما یک دمای مشخص را برای کولر گازی سامسونگ خودتان تعیین کرده‌اید اما آن دمایی که در نهایت به شما تحویل می‌دهد بسیار متفاوت از دمایی است که شما از پیش تعیین کرده بودید. این مشکل می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که ترموستات کولر گازی دچار مشکل شده است و به درستی کالیبره نشده. البته بعضی اوقات پیش می‌آید که ترموستات بعد از کالیبره شدن نیز دوباره از تنظیم خارج شده و چنین مشکلاتی به وجود بیاورد. می‌توانید دوباره ترموستات را کالیبره کنید و یا آن را با مدل‌های به‌روزتر و جدیدتر تعویض کنید.

کار نکردن فن کولر گازی

در صورتی که فن داخلی کولر گازی سامسونگ شما کار نمی‌کند باید ابتدا بررسی کنید که آیا چیزی داخل آن گیر کرده است یا خیر، سپس فیلتر هوای کولر گازی را بررسی کنید. اگر کویل اواپراتور و مسیر خنک‌کننده یخ‌زده و منجمد شده‌اند، بعد از آنکه یخ‌ها کاملاً آب شدند مشاهده کنید که آیا فن کار می‌کند یا خیر. این مشکل به احتمال زیاد به دلیل پاره شدن تسمه موتور یا حتی معیوب بودن موتور باشد؛ بنابراین این مشکلات را بررسی کنید و در صورتی که همچنان این ایراد وجود داشت کار را به یک تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید.

روشن و خاموش شدن مکرر کولر گازی سامسونگ

اگر کولر گازی سامسونگ شما به صورت مستمر و مداوم و پشت سرهم روشن و خاموش می‌شود قطعاً یک ایراد اساسی در قطعات این سیستم وجود دارد که باید هرچه زودتر برطرف شود. این مشکل ممکن است که به دلیل کثیف بودن قسمت کندانسور یا مسدود شدن آن باشد. همچنین ممکن است که اواپراتور کولر گازی کثیف شده باشد و در نهایت منجر به خاموش و روشن کولر شود؛ بنابراین هم قسمت کندانسور و هم اواپراتور را به خوبی بررسی و تمیز کنید تا این مشکل برطرف شود. به صورت کلی لازم است که تمام قطعات کولر به صورت مداوم تمیز شوند تا عملکرد کولر گازی با افت مواجه نشود.

چکه کردن کولر گازی

چکه کردن، نشتی یا آبریزش کولر گازی می‌توانند در اثر عوامل مختلفی به وجود بیاید. گرفتگی لوله یا فیلتر، وجود درز و شکاف در لوله تخلیه آب و یا از بین رفتن عایق دور لوله‌های مبرد کولر گازی می‌توانند باعث نشتی و چکه کردن کولر گازی سامسونگ شوند؛ بنابراین لازم است که تمام این موارد را بررسی کنید و چنانچه شخصاً قادر به حل این مشکل نبودید باید با افراد متخصص و حرفه‌ای تماس بگیرید.

یخ زدن کویل­ها

یخ زدن کویل­های کولر گازی سامسونگ معمولاً در اثر کمبود گاز مبرد یا جریان هوای محدود اتفاق می‌افتد. برای آنکه از وجود جریان هوای کافی اطمینان داشته باشید ابتدا فیلتر کولر گازی را بررسی کنید و از عدم گرفتگی آن مطمئن شوید. اگر فیلتر کثیف است حتماً آن را تمیز کنی دو یا آن را شستشو دهید و یا آن را تعویض نمایید و از سلامت دریچه‌های هوای کولر گازی مطمئن شوید. بعد از انجام این کارها اگر همچنان مشکل وجود داشت ممکن است که دلیل آن ایراد از سیم‌کشی‌ها و اتصالات کولر گازی سامسونگ باشد که باید بررسی شوند.

سر و صدای بالای کولر گازی

سر و صدای زیاد کولر در هنگام کار نیز می‌تواند به دلایل مختلفی باشد که مهم‌ترین آن‌ها شامل ناتنظیم بودن محل نصب و قرارگیری کولر گازی، شل شدن پیچ­های کانال‌ها، دریچه‌ها و سایر قطعات کولر، سایش پروانه‌های کولر به بدنه آن، شل شدن پیچ‌های کمپرسور، خراب شدن لاستیک‌های لرزه‌گیر موتور و سایش لوله‌ها به همدیگر یا بدنه کولر که باید تمام این موارد به خوبی بررسی شوند و هرکدام که دلیل این مشکل بودن برطرف شوند.

  • به صورت کلی برای آنکه کولر گازی سامسونگ عملکرد بهتری داشته باشد و طول عمر آن بیشتر باشد لازم است که به صورت مستمر سرویس شود. مهم‌ترین قسمت‌هایی که لازم است به صورت مداوم و همیشگی سرویس و بررسی شوند شامل فیلترها، کویل­ها یا لوله‌ها، فین‌ها و کمپرسور هستند که قطعات اصلی کولر را تشکیل می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *