نحوه تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی

نحوه تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی | 5 روش فهمیدن تقلبی بودن کولر گازی

در بازار امروز، انواع برندهای مختلفی از کولر های گازی در بازار موجود است و فروشندگان نیز مدل‌های مختلف را با قیمت‌های متنوع عرضه می‌کنند؛ و همین موضوع باعث شده تا نحوه تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی برای مردم سوال بشود؟ بنابراین کاربران دقیقاً نمی‌دانند کدام کولر گازی، برند اصل بوده و کدام یک مشابه نمونه اصلی، طراحی و عرضه شده است. حال برای این که وقت و هزینه شما به هدر نرود و خرید مطمئنی را داشته باشید، در این مقاله روش تشخیص کولر اصل از محصول تقلبی قرار گرفته است؛ همچنین پیشنهاد میکنیم قبل از خرید، نکات مهم در خرید کولرگازی رو مطالعه کنین؛ تا شما بهتر با ویژگی‌های کولر گازی اصل آشنا شده و قبل از خرید بتوانید نمونه‌های تقلبی و غیراصل را به راحتی تشخیص دهید.

چگونه کولرگازی اصل را از تقلبی تشخیص بدهیم؟

به طور کلی، کولر گازی‌های تقلبی کیفیت کافی به نسبت هزینه‌ای که شما پرداخت می‌کنید، را ندارند! از طرف دیگر، اگر کولر گازی، گارانتی معتبری نداشته باشد، در صورت بروز هرگونه مشکل بعد از خرید و نصب کالا، شرکت پاسخگو نبوده و از خدمات پس از فروش نیز حمایت نمی‌کند؛ در این حالت، شما با مشکل بزرگ‌تری روبه‌رو خواهید شد. در ادامه روش‌های تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

چگونه کولرگازی اصل را از تقلبی تشخیص بدهیم؟

نحوه تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی مطابق با نام آن

افراد متقلب و سودجو، اغلب برای جعل نام و مدل‌های کولر گازی تقلبی، تغییرات منحصر به فردی را ایجاد نمی‌کنند و با توجه به این امر که هر روز مدل‌های جدیدی از کولر گازی در بازار ارائه می‌شوند، کولرهای تقلبی، کاملاً هم اسم کولرهای اصلی هستند. حتی گاهی سودجویان، از نام “DC inverter” برای تقلب بیشتر در برند اجنرال، مورد استفاده قرار می‌دهند؛ در حالی که برند اجنرال، کولر گازی اینورتردار نداشته یا انواع اینورتردار آن در ایران بسیار نایاب هستند! اغلب کولرهای گازی اجنرال تقلبی در بازار با نام‌های “OGENERAL ZH” یا “OGENERAL KIT” ارائه می‌شوند.

شناسایی کولر اصل از تقلبی مطابق با سریال و کد محصول

شناسایی کولر اصل از تقلبی مطابق با سریال و کد محصول

یکی‌دیگر از روش‌های تشخیص کالای اصل از تقلبی، توجه به سریال و کد محصول است؛ کولرهای گازی اصل شرکت‌های معتبر، محصول خود را با شماره سریال اختصاصی کارخانه و مدل مشخص عرضه می‌کنند. به گونه‌ای که شما می‌توانید به راحتی در زمان خرید کولر گازی با توجه به مدل محصول و شماره سریال آن، در اینترنت جستجو کرده و آن را مشاهده کنند. در حالی که شماره سریال کولر گازی‌های تقلبی، دارای یک عدد اضافه یا کمتر هستند و شما نمی‌توانید با سرچ سریال در اینترنت، مدل کولر گازی را در سایت اصلی مشاهده نمایید.

افتراق کولر گازی تقلبی و اصلی بر اساس مدل محصول

یکی از اقدامات افراد سودجو در جهت ارائه کولر گازی‌های تقلبی، تغییر برند کولر گازی بی‌کیفیت به یکی از برندهای معتبر و تغییر برچسب کولرها است؛ این افراد از نداشتن دانش فنی خریداران سواستفاده کرده و کولرهای تقلبی به جای اصل، به آن‌ها می‌فروشند. برای مثال، کولر گازی 24 هزار برند جنرال گلد یا ایوولی که قیمت بسیار کمتری به نسبت برندهای مطرحی مانند ال‌جی، گری و اجنرال دارند، با اسم این برندها و ظرفیت 30 هزار برچسب‌گذاری شده و به خریداران نابلد فروخته می‌شود.

نحوه تشخیص کولر های گازی اصل از تقلبی بر اساس نحوه کارکرد

عملکرد کولر گازی‌های تقلبی در گذر زمان کاهش می‌یابد؛ در کنار تفاوت قیمتی آشکار میان کولرهای اصل از نمونه‌های تقلبی در راهنمای خرید کولر گازی، باید به بازدهی پایین‌تر، مصرف برق بیشتر، خراب شدن مداوم و نیاز به تعمیر در کوتاه مدت نیز اشاره کرد.

نحوه تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی بر اساس گارانتی

نحوه تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی بر اساس توجه به گارانتی محصول اصلی، از دیگر روش‌های کارآمد تشخیصی است؛ به منظور بررسی اصالت گارانتی، باید شماره سریال نمایندگی ارائه‌دهنده خدمات پس از فروش کولر گازی را در سامانه شماره ملی اداره ثبت شرکت‌ها، استعلام بگیرید. نکته مهم بعدی این است که شرکت‌های اصلی و معتبر، شماره تماس و وبسایت خود را روی بسته‌بندی محصول نصب می‌کنند. همچنین این شرکت‌ها دارای هولوگرام خاص هستند که به راحتی از طریق بررسی این هولوگرام می‌توان شرکت‌های تقلبی را از اصل تشخیص داد.

نحوه تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی بر اساس گارانتی

نحوه تشخیص کولر اصل از روی موتور

نمی‌توان با تنها بررسی موتور کولر گازی به صورت قطعی تشخیص داد که آیا یک کولر گازی اصلی است یا تقلبی؛ اما برخی نکات کلی که ممکن است به کمک بررسی موتور کولر گازی در تشخیص تقلبی بودن آن کمک کننده باشند عبارتند از:

  • کیفیت موتور؛ موتور کولر گازی‌های اصلی معمولاً از مواد با کیفیت و با دقت تولید شده‌اند. در مقابل، موتورهای کولر گازی‌های تقلبی ممکن است از جنس و کیفیت پایین‌تری ساخته شده باشند.
  • بررسی نشانگرها و برچسب‌ها؛ ممکن است برخی از تولید کنندگان کولر گازی‌های تقلبی تلاش کنند تا نشانگرها و برچسب‌ها را به نحوی تقلبی تهیه کنند. اما ممکن است کیفیت چاپ و اطلاعات موجود بر روی آن‌ها متفاوت باشد.
  • نحوه عملکرد موتور؛ اگر عملکرد موتور کولر گازی نامناسب باشد، ممکن است نشان دهنده وجود مشکلات تولیدی یا نقص‌هایی در موتور باشد که معمولاً در کولر گازی‌های تقلبی رخ می‌دهد.

به هر حال، تشخیص کولر گازی تقلبی توسط یک تکنسین متخصص و با توجه به بررسی دقیق‌تر عوامل مختلف از جمله موتور، برچسب‌ها، مدارک فنی و عملکرد کلی دستگاه بهتر است. همچنین درباره این موضوع، پیشنهاد میکنیم که مقاله آموزشی کولرگازی موتور کوچیک بخرم یا موتور بزرگ رو هم مطالعه بفرمایین.

باید توجه داشته باشید که

راهکارهای تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی، جزو نکات مهم در خرید کولر گازی به شما می‌رود. شما باید روش‌های تشخیصی را به ذهن خود بسپارید تا با آگاهی و اطمینان بیشتری برای خرید به بازار بروید. همچنین شناسایی ویژگی‌های کولر گازی‌های باکیفیت و برندهای مطرح جهانی، در خرید شما تأثیرگذار بوده و بی‌تردید کمک‌ می‌کند تا به راحتی در دام برندهای تازه وارد و شرکت‌های تقلبی نیافتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *