لطفا کولر گازی تقلبی نخرید!

این روز ها کولر گازی ها با برند های مختلف توی بازار اینقدر زیاد شده که آدم برای خرید کولر گازی قاطی میکنه. فروشگاه سرما گرما ایرانیان این ویدیو را تولید کرده که شما مشتریان عزیز با انواع کولر گازی های تقلبی آشنا شوید و به خوبی بتوانید دستگاه های اسپلیت را بشناسید.

کولر گازی تقلبی چیست؟

فروشنده های جعل فروش و تقلب کار برای سود بیشتر اسپلیت های متفرقه با برند های ناشناس تامین می‌کنند و روی آنها لیبل و برچسب برند های معتبر می‌چسبانند. همچنین کارتُن و بسته بندی های آن را هم چاپ و تهیه می‌کنند. برای مثال کولر گازی از شرکت (پرمیوم لوکس) که برند شناخته شده ای نیست را تبدیل به (اوجنرال) می‌کنند.

پنل و کمپرسور کولر گازی ها در بازار تقریبا مشابه همدیگر هستند و تقلبی کردن آنها هم کار زیاد سختی نیست. پس لطفا در خرید کولر گازی دقت کنید و سعی کنید 5 دقیقه وقت بگذارید که ویدیو تشخیص کولر گازی تقلبی را ببینید و این مقاله را بخوانید. هر سوالی هم داشتید، می توانید در قسمت نظرات، سوال خود را مطرح کنید که کارشناسان سرما گرما ایرانیان پاسخ دهند.

طرز خرید کولر گازی اصلی

برای اینکه جنسی اصلی بخرید شما باید از روش هایی که سرما گرما ایرانیان پیشنهاد کرده است، استفاده کنید.

1- تایید کارشناس در محل

شما پس از ثبت سفارش اینترنتی، زمان تحویل گرفتن کالا را مشخص کنید و با یک کارشناس کولر گازی یا نصاب و تعمیرکار کولر گازی هماهنگ شوید که موقع تحویل گرفتن کالا به محل شما بیاید و اصالت کالا را تایید کند. پس از اطمینان از اصالت کالا، با خیال راحت پرداخت کنید.

2- مطابقت جنس با معرفی سایت سازنده

شما می‌توانید از فروشنده درخواست کنید که مدل دستگاه، عکس دستگاه و مشخصات فنی کالا را برای شما ارسال کند. سپس مدل دستگاه را در اینترنت سرچ کنید و به سایت سازنده مراجعه کنید. عکس و مشخصات ارسالی فروشنده را با عکس و مشخصات سایت سازنده مطابقت دهید که اگر دقیقا با هم برابری داشتند، می‌توانید با خیال راحت خرید کنید.

3- بیعانه واریز نکنید!

تا جایی که می‌توانید برای فروشگاه های اینترنتی بیعانه واریز نکنید. فروشنده های جعل فروش که از محصولاتشان مطمئن نیستند، از مشتری بیعانه می‌گیرند که اگر جنس برگشت داده شد، در هزینه حمل و نقل ضرر نکنند. پس اگر جنس تقلبی ارسال کنند و شما مشخص هم کنید که جنس تقلبی است، باز ضرر بیعانه پای شماست.

کدام کولر گازی ها تقلبی هستند؟

1- کولر گازی بوش اینورتر

از سال 2011 به بعد کارخانه بوش اصلا تولید کولر گازی ندارد و اگر به سایت سازنده بوش یعنی www.bosch.com مراجعه کنید، اصلا اسپلیت بوش نخواهید دید. ولی آگهی های زیادی در سطح اینترنت وجود دارد که کولر گازی های بوش اینورتر دار 2020 و 2021 را به فروش می‌رسانند. پس بی خیال کولر گازی بوش BOSCH شوید.

2- کولر گازی اوجنرال اینورتر

کولر گازی های اجنرال OGENERAL اینورتر که به اسم موتور کاوازاکی ژاپن و مونتاژ تایلند برای فروش گذاشته اند، 98 درصدشان تقلبی است. این کولر گازی ها همان جنرال مکس یا جنرال گلد هستند که با چند تا برچسب قشنگ مثل (DC Inverter)، (2021)، (O General) و… به اوجنرال تبدیل کرده اند و میفروشند. همه ماجرا این نیست، حتی اکثرشان برای سود بیشتر سایز 24000 جنرال گلد را تبدیل به 30000 اوجنرال می کنند و هنگام خرید هم اگر از این جعل فروش ها مشاوره بخواهید، فقط پیشنهاد می کنند 30000 بخرید، چرا که سایز 30000 برای آنها سود خوبی دارد.

اگر دنبال کولر گازی اجنرال اینورتر هستید، فقط این محصول را با گارانتی نیا خرید کنید. شرکت نیا کولر گازی اجنرال اینورتر را به صورت انحصاری وارد می‌کند و غیر از آن هیچ فرد یا شرکت دیگری اجازه واردات ندارد.

3- کولر گازی ال جی اینورتر

برند دیگری که مورد هجوم جعل فروش ها قرار گرفته، کولر گازی های ال جی هستند. اسپلیت های دیواری ال جی اصلی در بازار فقط مدل (کنترل آمپر دوال اینورتر) موجود است که رنگ بسته بندی پنل آن سفید است و رنگ بسته بندی کمپرسور کاهی رنگ که در سایز های 12000، 13000، 18000، 19000، 24000 و 26000 تولید و روانه بازار شده است. اگر از جعل فروش ها سایز 36000 هم درخواست کنید، بدون شک رد نمی‌کنند و 24000 مارک متفرقه ای را تبدیل به 36000 ال جی می‌کنند و می‌فروشند.

نکته: سایز 36000 ال جی اصلی فقط در فهرست ایستاده ها قرار دارد و مدل های دیواری ال جی فقط تا سایز 26000 موجود است.

4- کولر گازی گری اینورتر

اگر توجه کنید، جعل فروشان اسپلیت ها را فقط اینورتر می‌کنند، یعنی با یک برچسب 2 هزار تومانی دستگاه را اینورتر دار می‌کنند که گرون تر بفروشند. شرکت گری مدل های بسیار زیادی از جمله اکسنت، اسفورماتیک، جیماتیک، جی فورماتیک، لومو، آی کول، بورا، اسماتیک، کیوماتیک و… تولید کرده است که هر کدام را برای یک نوع آب و هوا روانه بازار کرده و اما جعل فروشان به جای مشاوره صحیح به مشتری کولر گازی های متفرقه را با زدن چند تا برچسب به گری GREE آمریکایی تبدیل می‌کنند و به اسم اینورتر دار می‌فروشند.

کدام کولر گازی ها تقلبی ندارند؟

1- کولر گازی جنرال لبخند شکار

کولر گازی های جنرال لبخند شکار، قدیمی ترین اسپلیت ها در ایران هستند که از سال 1385 در بازار موجود است. شکل پنل جنرال شکار ها به صورت لبخندی است که انحصاری فقط جنرال شکار ها اون شکلی هستند. جعل فروشان هم نمی‌توانند هیچ تغییری در این کولر گازی ها ایجاد کنند.

2- کولر گازی زانتی

کولر گازی های زانتی، دارای جعبه و بسته بندی آبی رنگ هستند و از سال 1393 در بازار ایران موجود است که مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است و جزو پر فروش ترین اسپلیت های امسال بازار است که قیمت آن بسیار مناسب و از کیفیت خیلی خوبی برخوردار است.

3- کولر گازی فارموکس

4- کولر گازی ایوولی

5- کولر گازی جنرال گلد

6- کولر گازی یونیوا

7- کولر گازی میدیاستار

8- کولر گازی جنرال مکس

9- کولر گازی فوجی

10- کولر گازی سامسونگ

11- کولر گازی هیتاچی

12- کولر گازی توشیبا

13- کولر گازی وستینگ هاوس

سایت سرما گرما ایرانیان به صورت دقیق و کارشناسی شده محصولات را قرار داده است. شما می‌توانید در سرما گرما ایرانیان تمامی محصولات را بررسی کنید و بدون بیعانه و پیش پرداخت از سراسر ایران ثبت سفارش کنید. کالا که به دستتون رسید با خیال راحت بعد از اطیمنان از اصالت و سلامت کالا پرداخت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *