راهنمای ریموت کنترل کولر گازی کریر + تنظیمات کولر کریر

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی کریر + تنظیمات کولر کریر

کولرهای گازی یکی از پرمصرف‌ترین لوازم در فصول مختلف سال به شمار می‌روند و تقریباً در هر مکانی، قابل مشاهده هستند؛ از جمله برندهای محبوب کولر گازی در بازار می‌توان به برند کریر اشاره داشت. بهترین مدل‌های کولر گازی کریر به علت کیفیت بالا و قابلیت‌های زیاد، در بسیاری از منازل و ادارات مورد استفاده قرار گرفته و میزان رضایتمندی بالایی را در میان مصرف‌کنندگان بدست آورده‌اند؛ از ویژگی‌های عمده و مهم این برند کولر گازی، باید به وجود ریموت کنترل دستگاه اشاره کرد که کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند به راحتی کولر گازی خود را تنظیم کرده و دقت استفاده از محصول را نیز افزایش می‌دهد.

به همین منظور در این مقاله به بررسی راهنمای ریموت کنترل کولر گازی کریر پرداخته و تمامی نکات مهم در رابطه با تنظیمات کولر کریر با استفاده از ریموت را بیان خواهیم کرد؛ با ما تا انتهای این مقاله کاربردی از گرما سرما همراه باشید.

راهنمای کنترل کولر گازی کریر

زمانی که شما یک سیستم برقی جدید مانند کولر گازی را خریداری می‌کنید، باید به دفترچه راهنمای همراه محصول نیز توجه کنید؛ با مطالعه دقیق این دفترچه می‌توانید به طور کامل، نحوه عملکرد دستگاه را شناخته و با ویژگی‌های محصول خریداری شده، آشنایی پیدا کنید. بنابراین اولین قدم برای آشنایی با تنظیمات کولر کریر و نحوه استفاده از ریموت کنترل دستگاه، مطالعه دفترچه راهنمای محصول است؛ البته با مطالعه این دفترچه، علاوه بر راهنمای کنترل دستگاه، با نحوه راه‌اندازی، نصب و تمیزکاری کولر گازی نیز آشنا خواهید شد.

بررسی ریموت کولر گازی کریر

در ادامه، مراحل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی کریر را به صورت مرحله به مرحله، بررسی خواهیم کرد:

 • قبل از شروع به استفاده از ریموت کنترل کولر گازی، باید ابتدا باتری‌های ریموت را خارج کرده و سطح باتری‌ها را بررسی نمایید؛ در صورت نیاز، لازم است تا باتری‌ها را تعویض کنید تا از بروز مشکل در ریموت کنترل دستگاه، جلوگیری شود.
 • در این مرحله با روشن کردن کولر گازی، دستگاه شروع به کار می‌کند؛ برای روشن کردن، باید دکمه روشن و خاموش ریموت را فشار دهید.
 • بعد از روشن شدن کولر گازی، برای انتخاب حالت کاری، باید از دکمه حالت فعالیت استفاده کنید؛ با فشردن این دکمه، امکان انتخاب حالت‌های مختلف کولر گازی کریر برای شما فراهم می‌شود.

تنظیمات ریموت کنترل کولر گازی Carrier

همانطور که اشاره شد، کولرهای گازی زیادی با برندهای مختلف در بازار وجود دارند که تقریباً عملکردی مشابه یکدیگر دارند؛ بطوریکه بهترین مدل‌های کولر گازی کریر نیز عملکرد یکسانی دارند که در ادامه راهنمای ریموت کنترل این دستگاه برای آشنایی بیشتر شما، قرار گرفته است:

 • برای خاموش و روشن کردن دستگاه، می‌توانید از دکمه On/Off استفاده کنید.
 • در صورتی که نیاز دارید کولر گازی را در ساعات مشخصی از روز، خاموش یا روشن کنید، باید از دکمه Timer استفاده نمایید؛ با استفاده از این دکمه، صرفه‌جویی زیادی در مصرف انرژی اتفاق می‌افتد.
 • کلیدهای -/+ کم یا زیاد کردن دمای کولر گازی را بر عهده دارند که علامت + به منظور زیاد کردن و علامت – به منظور کم کردن دما مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ توصیه می‌شود، دمای دستگاه را روی 22 تا 25 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید تا دمای محیط در حالت تعادل قرار بگیرد.
 • با استفاده از دکمه Mode می‌توان حالت کار کولر گازی را تغییر دهید؛ معمولاً در اغلب کولرهای گازی از جمله برند کریر، 5 حالت مختلف از جمله Auto، Cool، Dry، Fan و Heat وجود دارد که هر کدام، وظیفه خاصی به عهده دارند:
 • حالت Auto یا اتوماتیک: در این حالت، کولر گازی به صورت خودکار دمای محیط را تشخیص داده و آن را تنظیم می‌کند.
 • حالت Fan (فن): در حالت فن، موتور دستگاه خاموش شده و فرآیند سرماسازی متوقف می‌گردد و تنها فن دستگاه کار می‌کند.
 • حالت Cool یا سرما: این حالت از کولر گازی مخصوص فصول گرم سال است و به سرد کردن محیط کمک می‌کند.
 • حالت Heat یا گرما: از این حالت می‌توان در فصول سرد سال، برای گرم کردن محیط استفاده کرد.
 • حالت Dry یا خشک: حالت خشک، حالت رطوبت‌گیر است و کولر گازی رطوبت محیط را به خود جذب می‌کند.
 • با انتخاب کلید Temp می‌توان دمای داخل محیط و بیرون را مشاهده کرد؛ در صورتی که با فشردن این دکمه، شکل خانه با دماسنج نشان داده شود، به معنای هوای داخل بوده و اگر دماسنج با شکل بیرون باشد، نشان‌دهنده دمای بیرون خواهد بود.
 • جهت تنظیم جهت قرار گرفتن دمپرها می‌توان از گزینه Swing استفاده کرد.
 • از دکمه Clock می‌توان برای تنظیم ساعت کولر گازی استفاده نمود.

علت کار نکردن ریموت کنترل کولر گازی کریر

علت کار نکردن ریموت کنترل کولر گازی کریر، تنها به دلیل تمام شدن باتری نیست، بلکه ممکن است به علت وجود مشکل در ریموت باشد؛ همچنین ممکن است ریموت دستگاه کاملاً سالم باشد ولی صفحه کنترلر کولر گازی، دچار مشکل شده باشد. در صورتی که ریموت کنترل کولر گازی کاملاً سالم بوده و مشکلی ندارد، می‌توانید از یک متخصص بخواهید تا کولر گازی را از هر نظر بررسی کرده و مشکل به وجود آمده را برطرف نماید.

در این مقاله، راهنمای ریموت کنترل کولر گازی کریر به طور کامل قرار داده شد؛ با توجه به مطالب گفته شده، نشان داده شد که کار کردن و کنترل کردن کولر گازی با استفاده از ریموت، بسیار ساده و آسان است. اما باید توجه داشت به علت مدل‌های متنوع و قابلیت‌های مختلف هر یک از مدل‌های کولر گازی کریر، بهتر است قبل از استفاده از محصول، تمامی دستورالعمل‌های لازم را از دفترچه راهنما، مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *