کولر 18000 چند آمپر برق مصرف می‌کند؟ کولر گازی 18000 چند وات است؟

اگر قصد تهیه بهترین مارک کولر گازی 18000 را داشته باشید؛ به دلیل وجود هزینه‌های سرسام آور برق، باید بدانید که میزان مصرف انرژی به یکی از نکات مهم خرید کولر گازی 18000 تبدیل شده است. کولر گازی 18000 به طور عمده بین 7 الی 14 آمپر برق مصرف می‌کند که این مقدار ممکن است بسته به شرایط محیطی و عملکرد دستگاه افزایش یا کاهش یابد.

در این مطلب قصد داریم به بررسی دقیق عوامل مختلفی که بر برق مصرفی بهترین کولر گازی 18000 تأثیر می‌گذارند، بپردازیم و با ارائه راهکارهای اصولی و کار ساز، در صرفه جویی مصرف انرژی به شما کمک کنیم.

کولر گازی 18000 چند آمپر برق مصرف می‌کند؟

اگر شما هم جزو افرادی هستید که در هنگام خرید با سوال کولر 18000 چه مارکی رو بخرم؟ مواجه شده‌اید، باید بدانید که قبل از برند، مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، میزان برق مصرفی کولر است. کولر گازی 18000، در حدود 7 آمپر برق مصرف می‌کند. البته عوامل مختلفی هستند که بر میزان مصرف انرژی این‌گونه وسایل سرمایشی و گرمایشی تأثیر می‌گذارند و می‌توانند میزان آن را افزایش یا کاهش دهند.

مصرف برق انواع مدل‌ کولر گازی 18000 متفاوت است؛ به همین دلیل برای دانستن دقیق میزان مصرف انرژی کولر گازی، باید به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید و در آنجا از این گونه اطلاعات مطلع شوید. البته در اکثر مواقع، مصرف انرژی دستگاه در برچسب مشخصات آن نوشته شده است. عدد درج شده بر برچسب مشخصات فنی، میزان برق مصرفی سالیانه را نشان می‌دهد.

بهترین روش محاسبه مصرف برق در انواع مدل کولر گازی 18000

جهت محاسبه مصرف برق در انواع مدل کولر گازی 18000 نیاز است مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وات دستگاه یا توان مصرفی آن که نشان می‌دهد کولر شما با چه سرعتی برق مصرف می‌کند، در دفترچه راهنمای محصول و در اکثر مواقع در برچسب راهنمایی که روی دستگاه چسبانده شده، قابل رؤیت است. از طریق این موارد مقدار وات دستگاه را بیابید.
 2. تعداد ساعاتی که در ماه از اسپلیت استفاده می‌کنید را یادداشت و محاسبه کنید. البته این میزان بسته به مصرف هر شخصی متفاوت است.
 3. حال هزینه هر کیلو وات برق مصرفی محل سکونتتان را از آخرین قبض برقی که دریافت کرده‌اید، پیدا کنید.
 4. در آخر کافی است وات دستگاه، تعداد ساعات استفاده شده و هزینه هر کیلو وات برق مصرفی را در هم ضرب کنید تا بتوانید هزینه مصرف برق در ماه را به دست آورید.

توجه داشته باشید که عدد به دست آمده از این روش دقیق نیست و فقط برآوردی حدودی از هزینه برق مصرفی کولر گازی 18000 را به شما می‌دهد.

واحد‌های اندازه‌گیری متفاوت در مصرف برق کولر گازی 18000

علاوه بر کیلو وات و کیلو وات ساعت که اصلی‌ترین واحدهای اندازه‌گیری مصرف برق در انواع مدل کولر گازی 18000 هستند، واحد آمپر نیز برای جریان برق مصرفی این دستگاه استفاده می‌شود. واحد کیلو وات به معنی سرعت مصرف انرژی است؛ در نتیجه هرچه مقدار کیلو وات افزایش یابد، یعنی دستگاه شما انرژی بیشتری را مصرف می‌کند. کیلو وات ساعت به منظور میزان مصرف برق کولر گازی در واحد زمان است.

به زبان ساده، واحد آمپر نشان دهنده تعداد الکترون‌هایی است که در حال گردش در مدار هستند. از آمپر برای اندازه گیری جریان برق مصرفی کولر گازی نیز استفاده می‌شود.

تفاوت میزان مصرف برق کولر گازی 18000 در حالت سرمایش و گرمایش

برای اطلاع از میزان برق مصرفی اسپلیت 18000 نیاز به مشاوره خرید کولر گازی 18000 است که در این بخش به آن پرداخته‌ایم. میزان مصرف برق کولر گازی 18000 در حالت گرمایش به دو روش بستگی دارد. اگر اسپلیت برای گرم کردن محیط از روش چرخه معکوس استفاده کند، میزان برق مصرفی بسیار کم است و نیاز نیست نگران پول قبض یا استهلاک دستگاه باشید؛ اما اگر دستگاه طوری طراحی شده باشد که برای گرم کردن محیط نیز از کمپرسور استفاده می‌کند، برق مصرفی شما تقریباً با حالت سرمایش برابر و گاهی بیشتر نیز خواهد بود.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که میزان برق مصرفی تنها به نوع ساخت دستگاه بستگی ندارد، بلکه به عوامل دیگری مانند ابعاد پنل کولر گازی 18000، اختلال دمای تنظیم شده، دمای محیط، متراژ محیط و غیره نیز وابسته است.

روش‌های کاهش مصرف برق در بهترین کولر گازی 18000

درست است که کولر گازی 18000 یکی از پرطرفدارترین سیستم‌های خنک‌کننده محسوب می‌شود، ولی هزینه‌های سرسام آور برق حتی در بهترین مدل کولر 18000 به دغدغه‌ای برای مصرف کنندگان این محصول تبدیل شده است؛ به همین دلیل قصد داریم در ادامه راهکارهایی را به شما پیشنهاد دهیم تا بتوانید در مصرف برق کولر گازی تا حد امکان صرفه‌ جویی کنید.

 • گرید انرژی A یا B.
 • خرید کولر گازی 18000 مجهز به فناوری اینورتر.
 • انتخاب دستگاه متناسب با متراژ محیط.
 • تنظیم مناسب دمای کولر گازی با توجه به محیط بیرون.
 • سالم بودن و نصب درست دستگاه.
 • سرویس کردن به موقع محصول.
 • نصب اصولی در محل مناسب.
 • استفاده از لامپ‌های کم مصرف در مکانی که کولر گازی نصب شده است.

مروری بر میزان مصرف برق کولر گازی 18000

در این مطلب سعی کردیم با ارائه اطلاعاتی در رابطه با برق مصرفی کولر گازی شما را در خرید بهترین اسپلیت راهنمایی کنیم. درست است که میزان برق مصرفی کولر گازی 18000، 7 آمپر تعیین شده اما در روزهای گرم تابستان به دلیل اینکه معمولاً کولر گازی روشن است، میزان برق مصرفی بسیار بالا می‌رود و هزینه‌های برق به بیشترین حد خود می‌رسد. از این جهت با ارائه روش‌هایی سعی کردیم در کاهش مصرف برق در بهترین کولر گازی 18000 به شما کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *