ارورهای خطا در کولر گازی اجنرال و رفع آن

ارورهای خطا در کولر گازی اجنرال و رفع آن

اگر می خواهید بدانید که ارورهای خطا در کولر گازی اجنرال به چه معنی است و برای رفع آن باید و چه اقداماتی را انجام داد این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

در گذشته تعمیرکاران کولر گازی برای پیدا کرن عیب آن لازم بود کلیه قسمت های آن را بررسی کنند تا مشکل آن را پیدا کنند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی این امکان فراهم آمده است تا قطعاتی که دچار مشکل می شوند با نشان دادن ارور در صفحه نمایشگر مشکل شان را به تعمیرکار بفهمانند تا سریع تر و راحت تر بتوانند عیب آن را پیدا کنند. ممکن است کولرگازی اجنرال شما اروری بدهد و شما مفهوم آن را متوجه نشوید. در ادامه سعی می کنیم به طور کامل ارورهای کولر گازی اجنرال را مورد بررسی قرار دهیم .

ارور E1 کولرگازی اجنرال:

این خطا به علت مشکل در سنسور دمای ورودی هوا به وجود می آید

ارور E2 کولرگازی اجنرال:

این خطا به علت مشکل در سنسور دمای سیم پیچ است و یا اینکه کابل سیگنال بین داخل و خارج از بدنه متصل نیست.

ارور E3 کولرگازی اجنرال:

خطایی در سنسور لوله و یا سنسور اتاق به وجود آمده است.

ارور E4 کولرگازی اجنرال:

خطا به علت مشکل در قسمت خارجی است.

ارور E5 کولرگازی اجنرال:

خطای ارتباط بین فضای باز و سرپوشیده به وجود آمده است.

ارور E6 کولرگازی اجنرال:

در این ارور خطا در شیر الکتریکی است.

ارور E7 کولرگازی اجنرال:

خطا در صفحه نمایش و یا در سنسور خارجی ایجاد شده است.

ارور E8 کولرگازی اجنرال:

محافظ گرمایی دچار مشکل شده است.

ارور F0 کولرگازی اجنرال

سنسور دمای کمپرسور یا محافظ سوئیچ بیش از حد داغ شده است.

ارور E01 کولرگازی اجنرال:

سنسور دما سیم پیچ در فضای باز دچار مشکل شده است.

ارور E02 کولرگازی اجنرال:

سنسور فشار تخلیه کمپرسور دچار مشکل شده است.

ارور E03 کولرگازی اجنرال:

سنسور دمای اتاق دارای اتصالی است.

ارور E04 کولرگازی اجنرال:

ممکن است سنسور مبدل حرارتی داخلی باز شده باشد.

ارور E05 کولرگازی اجنرال:

ممکن است سنسور مبدل حرارتی داخلی اتصالی کرده باشد.

ارور E06 کولرگازی اجنرال:

ممکن است سنسور مبدل حرارتی خارجی باز شده باشد.

ارور E07 کولرگازی اجنرال:

ممکن است سنسور مبدل حرارتی خارجی اتصالی کرده باشد.

ارور E08 کولرگازی اجنرال:

دستگاه با منبع تغذیه ارتباط برقرار نمی کند.

ارور E09 کولرگازی اجنرال:

کلید تعلیق دچار خطا شده است.

ارور EA کولرگازی اجنرال:

ممکن است سنسور دمای بیرونی باز شده باشد.

ارور Eb کولرگازی اجنرال:

سنسور دمای خارجی باعث بروز این خطا می شود.

ارور EC کولرگازی اجنرال:

ممکن است سنسور دمای لوله تخلیه باز شده باشد.

ارور Ed کولرگازی اجنرال:

ممکن است سنسور دمای لوله تخلیه اتصالی کرده باشد.

ارور EE کولرگازی اجنرال:

ممکن است فشار غیرعادی به دستگاه وارد شده باشد.

ارور EF کولرگازی اجنرال:

ممکن است دمای لوله تخلیه غیرعادی و نامناسب باشد.

ارور E12 کولرگازی اجنرال:

امکان دارد فن داخلی معیوب شده باشد.

ارور E13 کولرگازی اجنرال:

ممکن است سیگنال خارجی غیر عادی باشد و یا سسیم کشی دچار مشکل شده است.

ارور E14 کولرگازی اجنرال:

EEPROM دچار مشکل شده است و باید مجددا برنامه ریزی شود.

تعمیر کولر گازی

امروزه کولرهای گازی با فناوری کارآمد و طراحی پیشرفته برای مقابله با آب و هوای گرم و مرطوب در اکثر منازل و ساختمان های اداری مورد استفاده قرار می گیرند. کولر گازی اجنرال نیز با استفاده از تکنولوژی پیشرفته با توجه به سابقه طولانی در زمینه ی تهویه مطبوع به صورت تخصصی ، مورد اعتماد مردم است. کاربران کولر گازی انتظار دارند کولرهای گازی به خوبی کار کنند و دچار مشکلات نشوند ، اما گاهی اوقات ممکن است انتظار آن ها درست از آب در نیاید و به دلایلی دچار مشکلاتی شوند و لازم باشد آن را تعمیر کنند.

تعمیر کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال یکی از بهترین کولر گازی‌های موجود در بازار است که از نظر عملکرد، راندمان و کیفیت در سطح بسیار مناسبی است. اما همان طور که گفتیم گاهی ممکن است به مشکلاتی برخورد کند که اگر سرویس و تعمیر آن را به موقع انجام ندهید ممکن است با مشکلات بیشتری مواجه شوید.

نمایندگی تعمیر کولر گازی اجنرال

درصورتی که نیازمند خدمات سرویس و تعمیر کولر گازی اجنرال هستید نمایندگی تعمیر کولر گازی اجنرال بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شما می توانید هر گونه مشکلی را که ممکن است با کولر خود داشته باشید ، مدیریت کنید. تکنسین های نمایندگی تعمیر کولر گازی اجنرال در صورت نیاز به شما کمک خواهند کرد. تعمیر کولر گازی اجنرال در این نمایندگی مقرون به صرفه است و تمام نیازهای شما برای تعمیر کولر گازی برطرف می شود. تعمیرکاران فعال در نمایندگی تعمیر کولر گازی اجنرال ، با دانش تخصصی و تکیه بر تجربه‌های پیشین خود در تعمیرات ، اقدام به تعمیر و عیب یابی دقیق کولرها می کنند.

مشکلات عدم تهویه هوای خنک و عیب یابی کولر گازی اجنرال

دلیل 1:مسدود بودن فیلتر هوای کولر گازی اجنرال

اگر فیلتر هوا مسدود باشد هوا نمی تواند به درستی از طریق تهویه هوا جریان یابد. این امر باعث کاهش ظرفیت خنک کننده تهویه هوا می شود. برای جدا کردن بقایای فیلتر هوا ، تمیز کردن فیلتر را امتحان کنید. اگر تمیز کردن فیلتر هوا امکان پذیر نیست ، آن را تعویض کنید.

دلیل 2: کثیف بودن کویل های کندانسور کولر گازی اجنرال

کویل های کندانسور با عبور مبرد از کویل ها ، گرما را از بین می برد. اگر سیم پیچ های خازن کثیف هستند ، آن ها قادر به از بین بردن حرارت به طور موثر نیستند. با توجه به اینکه زباله ها روی کویل ها جمع می شوند ، تهویه هوا کم کارتر خواهد شد و باعث می شود تهویه هوا برای خنک تر شدن کار کند. اگر کویل ها کثیف باشند ، سیستم تهویه هوا قادر به حفظ دمای مناسب نخواهد بود و کمپرسور در تلاش برای خنک کردن اتاق به طور مداوم کار می کند. سیم پیچ های کندانسور را بررسی کنید تا مشخص شود که آن ها کثیف هستند. اگر کویل های کندانسور کثیف هستند ، آن ها را تمیز کنید.

دلیل 3:نقص در کمپرسور کولر گازی اجنرال

کمپرسور ممکن است دارای نقص باشد. قبل از تعویض کمپرسور ، مطمئن شوید که اجزای معیوب بیشتر – به خصوص محافظ اضافه بار و خازن کمپرسور – را بررسی کنید. اگر کمپرسور ناقص باشد ، فقط باید یک تکنسین متخصص آن را جایگزین کند.

دلیل 4:نقص ترموستات کولر گازی اجنرال

ترموستات دمای هوا را کنترل می کند. هنگامی که دمای هوا از یک نقطه مشخص بالا می رود ، ترموستات برای تأمین برق فن و کمپرسور ، سوئیچ را فعال می کند. اگر ترموستات نقص داشته باشد ، ممکن است ترموستات به درستی خنک نشود. اگر ترموستات در حالی که تهویه مطبوع در حال خنک شدن است تداوم نداشته باشد ، ترموستات را تعویض کنید.

دلیل 5: عدم عملکرد برد اصلی کنترل کولر گازی اجنرال

برد کنترل اصلی ولتاژ را به کمپرسور و موتور فن تنظیم می کند. در صورت عدم عملکرد برد اصلی کنترل ، برخی از مؤلفه ها به درستی کار نمی کنند یا اصلاً کار نمی کنند. قبل از تعویض برد اصلی کنترل ، قسمت های معیوب را بررسی کنید.

دلیل 6:نقص برد کنترل دما کولر گازی اجنرال

اگر برد کنترل دما دارای نقص باشد ، موتور فن و کمپرسور قدرت نمی گیرند. قبل از تعویض برد کنترل دما ، سایر قطعات سیستم تهویه هوا را بررسی کنید. اگر مطمئن هستید که همه مؤلفه های دیگر به درستی کار می کنند ، برد کنترل را جایگزین کنید.

دلیل 7:عدم عملکرد ترموستات کنترل دمای کولر گازی اجنرال

ترموستات کنترل دما یک سنسور است که دمای هوا را رصد می کند و سوئیچ را فعال می کند تا در هنگام افت دمای هوا از یک نقطه تنظیم ، به فن و کمپرسور نیرو وارد کند. اگر ترموستات کار نکند ، سیستم تهویه هوا به طور مداوم خنک می شود یا اصلاً خنک نمی شود. برای تعیین اینکه ترموستات کنترل دما نقص دارد ، از یک مولتی متر برای آزمایش آن برای استمرار استفاده کنید. اگر ترموستات خراب باشد ، آن را تعویض کنید.

دلیل 8:اشکال در ترمیستور کولر گازی اجنرال

ترمیستور یک سنسور متصل به صفحه کنترل است که دمای هوا را تشخیص می دهد. مقدار مقاومت ترمیستور در رابطه با دمای هوا تغییر می کند. اگر دمای هوا افزایش یابد ، مقدار مقاومت کاهش می یابد. برای تعیین اینکه آیا ترمیستور اشکال دارد یا خیر ، از یک مولتی متر برای آزمایش آن برای استمرار استفاده کنید. اگر ترمیستور کار نمی کند ، یا اگر مقاومت ترمیستور با تغییر دما تغییر نمی کند ، ترمیستور را جایگزین کنید.

دلیل 9:عدم عملکرد خازن های کولر گازی اجنرال

خازن ها با سیم های الکتریکی به کمپرسور وصل می شود. اگر خازن اجرا کار نکند ، کمپرسور کار نمی کند. برای تعیین اینکه خازن اجرا در حال سوختن است ، خازن را با استفاده از مولتی متر تست کنید. اگر خازن کار نمی کند ، آن را تعویض کنید.

ارائه خدمات تعمیرات در نمایندگی تعمیر کولر گازی اجنرال

برای پیدا کردن عیب و برطرف کردن کولر گازی اجنرال باید دانش تخصصی و تجربه کافی در زمینه تعمیر کولر گازی داشت. در بعضی از ارورها که مشکل ساده است خودتان می توانید مشکلات آن را برطرف کنید اما بسیاری از ارورها مهارت و تخصص بالا لازم دارد. از آنجایی که نمایندگی تعمیر کولر گازی اجنرال سابقه طولانی در ارائه خدمات تعمیرات دارد لذا توانسته است به عنوان مرکزی معتبر شناخته شود. نمایندگی تعمیر کولر گازی اجنرال با چندین سال تجربه می تواند تمام نیازهای شما را در زمینه تعمیرات کولر گازی های اجنرال برآورده سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *