تشخیص کالای لوازم خانگی تقلبی از اصلی

بحث تشخیص کالای تقلبی از اصلی از جمله مباحث کلیدی در سرما گرما ایرانیان محسوب می شود که آموزش های متعددی به آن اختصاص داده است .

آنچه در آموزش های شخیص کالای تقلبی از اصلی مطرح می شود، بیشتر مربوط به مباحث لوازم خانگی از جمله : کولر گازی ، لباسشویی ، ظرفشویی ، یخچال و تلویزیون می باشد .

همانطور که می دانید بهترین یادگیری در سرما گرما ایرانیان ، رعایت ترتیبی است که در زیر همه ی درس ها نمایش داده شده است . در زیر همین مطلب ، می توانید ترتیب پیشنهادی سرما گرما را ببینید .

گام اول – لوارم خانگی چیست ؟

طبیعی است که فرض ما بر این است که شما با مطالعه دقیق و کامل به سراغ آموزش تشخیص کالای لوازم خانگی تقلبی از اصلی آمده اید .

لازم است که گام به گام دریای لوازم خانگی را بشناسیم که کلاهبردارن نتوانند هیچ گاه جنس تقلبی به شما مشتری عزیز بفروشند .

در ادامه همین مقاله به بحث های زیر می پردازیم :

 • تعریف لوازم خانگی
 • تولید کنندگان خارجی
 • تولید کنندگان ایرانی

 

گام دوم – آشنایی با مدل و شماره سریال

کار ما در ارائه آموزش تشخیص کالای لوازم خانگی تقلبی از اصل ساده نبوده است .

ما می خواهیم خیلی خیلی واضح ، روشن و کاربردی این درس را به شما آموزش دهیم .

در ادامه همین مقاله به بحث های زیر می پردازیم :

 • شناخت کالا
 • وب سایت تولید کنندگان
 • مدل و شماره سریال کالا

 

گام سوم – چطور کولر گازی تقلبی را می فروشند ؟

واقعیت این است که وقتی قصد خرید کولر گازی داریم در اولین قدم با استرس روبرو می شویم .

کجا جنس اصلی می فروشد ؟ بانه ، تهران ، جنوب کشور یا … ؟

ما سعی می کنیم در این گام کامل شما را به تمام کولر گازی های دنیا آشنا کنیم  .

 • تولید کنندگان کولر گازی
 • داستان کلاهبردار حرفه ای و خرید کولر گازی تقلبی
 • مارک ، مدل ، شکل ، برچسب و بسته بندی کولر گازی

 

گام چهارم – چطور یخچال تقلبی را می فروشند ؟

یکی دیگر از لوازم خانگی های بسیار ضروری در خانه، یخچال می باشد که شاید اگر این آموزش را مطالعه نمیکردید سرتان کلاه می گذاشتند .

در ادامه همین مقاله کامل به همه یخچال ها می پردازیم :

 • تولید کنندگان یخچال
 • یخچال ایرانی با طعم خارجی
 • لیبل ، برچسب و شباهت یخچال ها

 

گام پنجم – چطور ماشین لباسشویی تقلبی را می فروشند ؟

متاسفانه تقلب کاران ماشین های لباسشویی را به دلیل پر فروش بودن آن ها را جعل می کنند و خیلی حرفه ای به مشتریان قالب می کنند و گارانتی ، مدل ، بسته بندی و شرایط خرید آسان را برای مشتریان فراهم کرده اند .

ادامه این مطلب را به آموزش های زیر اختصاص داده ایم :

 • تولید کنندگان ماشین لباسشویی
 • چطور یک ماشین لباسشویی اصلی را بخریم ؟
 • مارک ، مدل ، شکل ، برچسب و بسته بندی لباسشویی اصلی و تقلبی

 

گام ششم – چطور ماشین ظرفشویی تقلبی را می فروشند ؟

ماشین های ظرفشویی به دلیل شباهت های زیاد مارک ها ، بسیار جعل می شوند . هدف ما آشنایی شما به ظرفشویی های اصلی و تقلبی است که هیچ فروشنده ای نتواند سرتان کلاه بزارد .

پس لطفا مطالب زیر را در مورد ماشین های ظرفشویی مطالعه فرمایید :

 • تولید کنندگان ماشین ظرفشویی
 • داستان خرید یک ماشین ظرفشویی تقلبی
 • برچسب ، نمایشگر ها ، حک ، بسته بندی و … ماشین ظرفشویی ها

 

گام هفتم – چطور تلویزیون تقلبی را می فروشند ؟

شاید شما اینجوری فکر کنید که تلویزیون ها تقلبی ندارند و همه آنها اصل می باشند . متاسفانه باید بگوییم خیر ! جعل فروشان حتی در تلویزیون ها دست دارند و تلویزیون تقلبی را می فروشند .

به شما در ادامه یاد می دهیم که چه جوری تلویزیون تقلبی را تشخیص دهید :

 • تولید کنندگان تلویزیون
 • تلویزیون ها چه جوری تقلبی می شوند ؟
 • طراحی ، شکل ، برچسب و لوگو تلویزیون های تقلبی و اصلی

 

 • گام اول – تعریف لوازم خانگی

لوازم خانگی ابزار و کمکی برای آسان کردن کار های روزمره انسان می باشد که امروزه خرید آن واجب شده است و به همین دلیل شرکت های تولید کننده بسیار زیادی در سطح دنیا با مارک های متفاوت و تکنولوژی های روز دنیا آن ها را طراحی و تولید می کنند .

لوازم خانگی در کل به دو دسته : کوچک و بزرگ تقسیم می شوند . یخچال ، لباسشویی ، ظرفشویی ، تلویزیون ، کولر گازی و … لوازم خانگی بزرگ و جارو برقی ، چرخ گوشت ، آبمیوه گیری و … لوازم خانگی کوچک میباشند که سرما گرما ایرانیان در حال حاظر فقط لوازم خانگی بزرگ برای فروش دارد .

ما ایرانیان از سه دسته لوازم خانگی استفاده می کنیم . لوازم خانگی ایرانی ، لوازم خانگی خارجی و استوک

لوازم خانگی ایرانی : لوازم خانگی تولید ایران اولین بار توسط کارخانه ارج از سال 1316 شروع شد که مشغول به ساخت صندلی های تاشو کرده بود و بعد ها سال 1350 تولید یخچال ، بخاری ، ماشین لباسشویی و کولر را اجرا کرد .

لوازم خانگی خارجی : تاجرین زیادی از سال 1350 مارک های فوق العاده با کیفیتی را وارد ایران کردند . ال جی ، سامسونگ ، سونی ، بوش ، میتسوبیشی ، جنرال و … از آن مارک های با کیفیتی هستند که محبوبیت زیادی را میان ایرانیان ایجاده کرده اند و هنوز در بازار ایران موجود می باشند .

استوک : استوک به کالا هایی گفته می شود که دست دوم نیستند، بلکه پس مانده انبار یا تاریخ انقضاء فروش آن به اتمام رسیده می باشند که اکنون فروش خوبی در کل جهان دارند .

 • گام اول – تولید کنندگان خارجی

تاجرین و وارد کننده ها مارک های بسیار زیادی را از بنادر و مرز های رسمی و غیر رسمی کشور وارد می کنند . اگر سری به بازار لوازم خانگی خارجی بزنیم مارک های بسیار با کیفیتی می بینیم مثل : ال جی ، سامسونگ ، بوش ، هیتاچی ، دوو ، سونی ، پاناسونیک ، مابه و … که متاسفانه امروزه در خرید آن ها کمی استرس داریم به دلیل اینکه همین تاجرین و افراد سودجو مارک های غیر متعبر چینی مثل جنرال ویند ، توربو ، میدیا و … را وارد می کنند و تبدیل می کنند به مارک های معتبر که در ادامه همین مطلب آن را بررسی می کنیم .

 • لیست مارک های موجود در بازار و تولیدات آنها ( لوازم خانگی بزرگ )
 • گام اول – تولید کنندگان ایرانی

کارخانه ها و تولید کنندگان ایرانی هر سال با تکنولوژی های جدید و بروز و طراحی های زیبا می کوشند بهترین محصول را ارائه دهند . پاکشوما ، اسنوا ، استیل البرز ، ایران رادیاتور ، داتیس ، سینجر ، پارس خزر و … از آن دسته تولید کننده هایی ایرانی هستند که محبوبیت زیادی بین مشتریان ایجاد کرده است .

 • لیست مارک های موجود در بازار و تولیدات ایرانی ( لوازم خانگی بزرگ )
مارک تولیدات
آیسان خزر یخچال و فریزر
بدر تک الکتریک کولر گازی
فریدولین یخچال و فریزر ، ماشین لباسشویی
روبینا یخچال و فریزر ، ماشین لباسشویی
اسنوا یخچال و فریزر ، لباسشویی ، ظرفشویی ، کولر گازی و تلویزیون
انرژی کولر گازی
پارس یخچال و فریزر ، ماشین لباسشویی
برفاب ماشین لباسشویی ، یخچال
جهان افروز ماشین لباسشویی
پاکشوما ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی
سینجر یخچال و فریزر
پلار یخچال و فریزر ، کولر گازی

حال با این لیست ها که بررسی کردیم، همه این شرکت ها مشغول ساخت لباسشویی ، ظرفشویی ، کولر گازی ، یخچال و تلویزیون هستند اما هر کدام مدل ، طراحی ، تکنولوژی های متفاوت و انحصاری به خود دارند و قیمت آنها کاملا متفاوت هستند .

مثلا یک ماشین لباسشویی از شرکت ال جی با مدیریت Jo Seoung-jin از کره جنوبی با بیش از ۸۲٫۰۰۰ نفر کارمند با یک ماشین لباسشویی از شرکت پاکشوما با مدیریت محمود ابراهیمی از ایران با بیش از ۱۰۰۰ نفر کارمند فرق دارد .

مدیر عامل ال جی و پاکشوما

 • گام دوم – شناخت کالا

هر شرکت یا تولید کننده ای برای محصولات خود یک سری ویژگی هایی دارد مثل بسته بندی ، مدل کالا ، معرفی کالا و … که باید حتما مورد بررسی قرار گیرد .

هنگام خرید حتما قبل از سوال کردن در مورد ویژگی و تکنولوژی های یک کالا به این موارد توجه فرمایید :

1- مدل کالا : هر محصولی که کارخانه تولید می کند دارای یک مدل اختصاصی می باشد که اصلا نباید تکراری باشد و در جهان فقط آن مدل برای آن کالا اختصاص داده شود . پس هنگام خرید حتما عادت کنید که مدل دستگاه را بپرسید :

مدل-کالا

سلام ، ببخشید مدل دستگاه چیست ؟

2- عکس کالا : مدل کالا را که دریافت کردید سریع به سراغ گوگل بروید و مدل را در سایت سرما گرما ایرانیان یا گوگل سرچ کنید که ویژگی ، برنامه های کاربردی ، طرح ، شکل کالا را ببینید و بررسی کنید .

جستجو در گوگل یا سرما گرما

در گوگل یا وب سایت سرما گرما ایرانیان می توانید مدل کالا را مثلا : F4J5TNP7S را جستجو کنید که عکس ، طرح ، ویژگی و مشخصات فنی کالا را بررسی کنید .

F4J5TNP7S عکس لباسشویی

حتما به وب سایت رسمی شرکت مراجعه فرمایید که در ادامه همین مطلب وب سایت رسمی همه تولید کنندگان لوازم خانگی قرار داده می شود .

هنگام دیدن عکس کالا خیلی به درب ، نمایشگر آن ، شکل ولوم آن ، دکمه ها و … توجه فرمایید . جعل فروشان می خواهند همیشه مدلی پیدا کنند که شبیه همین مدل باشد و به شما قالب کنند .

شباهت لباسشویی ایوولی و ال جی

اگر به این عکس دقت فرمایید می بینید که لباسشویی ایوولی بسیار شبیه به لباسشویی ال جی 8 کیلو گرم F4J5TNP7S دارد و حتما تقلب کاران این مدل را برای جعل فروشی استفاده می کنند .

3- بسته بندی کالا : حتما هنگام تحویل کالا به بسته بندی و کارتن کالا توجه فرمایید . اغلب جعل فروشان یک نمونه کارتن و بسته بندی تولید می کنند برای همه مدل ها و از آن استفاده می کنند که نمونه آن در عکس زیر می توانید ببینید .

بسته بندی لباسشویی جعلی

اگر به بسنه بندی جعلی نگاه کنید متوجه می شوید که هیچ برند ال جی ، یا بوش نمی بینید فقط برچسب سفید بوش را به همراه مدلش چسبانده اند که نشان دهند لباسشویی بوش است . اگر می خواستند ال جی بفروشند روی همان مکان، به جای برچسب بوش ، برچسب ال جی می زدند .

در بسته بندی اصلی باید لوگو شرکت تولید کننده روی جعبه بسته بندی چاپ شده باشد و مدل کالا که به صورت برچسب سفید رنگ می باشد کامل چسبیده و چاپ شده باشد نه به صورت برچسبی

 • گام دوم – وب سایت تولید کنندگان

هر شرکت و کارخانه تولید لوازم خانگی برای محصولات خود وب سایتی رسمی ایجاد کرده است که تمام محصولات خود را با عکس ، مشخصات فنی رونمایی می کند .

در لیست زیر می توانید آدرس اینترنتی تولید کنندگان را مشاهده فرمایید و با کلیک کردن روی آنها به وب سایت مورد نظر مراجعه فرمایید .

شرکت سایت
ال جی www.lg.com/ir
سامسونگ www.samsung.com/iran
بوش www.bosch-home.com
دوو www.daewooelectronics.eu
بکو www.beko.com
سونی SONY.com
پاناسونیک panasonic.com
ویرپول Whirpool.Com
شارپ Sharp.Com
فلیپس Philips.Com
آاگ Aeg.co
توشیبا TOSHIBA.COM
وستینگ هاوس westinghouse.com
میدیا Media.Com
جنرال مکس general max
گری http://gree.com/
اجنرال ojeneral.com

مشکل :

تنها مشکلی که در این موضوع پیش می آید هماهنگ نبودن و بروز نبودن وب سایت ها می باشد . اغلب وب سایت های رسمی مثل میدیا ، گری یا اجنرال بروز نیستند یعنی حدود 2 سال است که محصولات جدید خود را در سایت قرار نمی دهند و یا سیاست شرکت به نحوی است که محصولاتش را نسبت به هر کشوری متفاوت می سازند . مثلا بوش یک سری محصولات تولید می کند به سفارش آمریکا که به هیچ کشور دیگری نمی فروشد . حتی تولید کننده هایی هستند که محصولات آسیایی را با اروپا متفاوت می سازند و به همین دلیل محصولات اصلی آن شرکت را در سایت نمی بینیم .

راه چاره چیست ؟

هر گاه محصولی خریدیم که مدل آن در سایت رسمی تولید کننده وجود نداشت حتما از این دو راه حل زیر یکی را انتخاب کنید :

 1. از یک کارشناس یا تعمیرکار لوازم خانگی بخواهید که مدل و عکس دستگاه را بررسی کنید و اصالت آن را تایید کند .
 2. عکس و مدل دستگاه را به دو یا سه فروشنده دیگر بفرستید ، اگر اصالت آن را تایید کردند بعد خرید کنید .
 • گام دوم – مدل و شماره سریال کالا

در ویدیو زیر سرما گرما ایرانیان به شما یاد می دهد که به چه صورت یک مدل را جستجو کنید و در مورد آن اطلاعات به دست آورید :

 • گام سوم – تولید کنندگان کولر گازی

94 درصد طراحی و رنگ کولر های گازی که کارخانه ها میسازند “سفید” می باشد . زیرا طراحی و شکل آنها اغلب شبیه همدیگر هستند اما از نظر کیفیت ، نوع موتور ، برنامه و ویژگی ها متفاوت هستند .

هر سال شرکت های جدیدی شروع به تولید کولر گازی می کنند و به بازار ایران ، افغانستان ، پاکستان ، عراق و … عرضه می کنند . از جمله شرکت های جدید این چند سال اخیر می توان به شرکت های ایوولی ، زانتی ، یونیوا ، جنرال مکس ، جنرال گلد ، جنرال T3 ، توربو و … اشاره کرد . این شرکت ها به دلیل اینکه تازه تاسیس هستند مشتریان زیادی ندارند و در میان مردم شناخته شده نیستند . به همین دلیل واقعیت این است که 60 درصد محصولات کولر گازی این شرکت ها برای تقلبی کردن و جعل شدن استفاده می شوند . جعل فروشان کولر گازی های این شرکت را به مارک های معتبر ال جی ، اجنرال ، بوش ، گری ، وستینگ هاوس ، میتسوبیشی ، هایسنس و … تبدیل می کنند .

شرکت های تازه تاسیس همیشه سعی می کنند محصولی ارزان قیمت و با تکنولوژی های معمولی تولید کنند که بتوانند فروش خوبی را ایجاد کنند و به دلیل ارزان بودن این کولر گازی ها جعل فروشان سو استفاده می کنند .

شرکت های معروف و قدیمی مثل گری ، ال جی ، سامسونگ ، جنرال لبخند ، اجنرال و امثال این ابر قدرت ها با بیش از 40 سال سابقه هم اکنون محصولات بسیار با کیفیت و قدرتمند تولید می کنند که هر سال دستگاه های زیادی با تکنولوژی های جدید تری را عرضه بازار می کنند .

 • لیست تولید کنندکان جدید کولر گازی
کولر گازی کشور
ایوولی دبی
زانتی چین
یونیوا چین
جنرال مکس چین
جنرال گلد چین
جنرال T3 چین
توربو چین
دورا دبی
رویال کول دبی
 • لیست تولید کنندگان قدیمی کولر گازی
کولر گازی کشور
ال جی کره جنوبی – چین
اجنرال کاوازاکی ژاپن
گری چین
جنرال لبخند شکار چین
سامسونگ کره جنوبی
میتسوبیشی ژاپن
میدیا چین
پاناسونیک چین
تراست چین
 • گام سوم – داستان کلاهبردار حرفه ای و خرید کولر گازی تقلبی

این داستان برای یکی از مشتریان عزیز پیش اومده بود که اتفاقی از یک فروشگاه غیر معتبر خرید کرده بود و جنس تقلبی به آن فروخته بودند . تیم سرما گرما ایرانیان آن را به صورت ویدیو برای شما مشتریان عزیز آماده کرده است که هیچ وقت گول آدم های جعل فروش را نخورید .

 
 • گام سوم – مارک ، مدل ، شکل ، برچسب و بسته بندی کولر گازی

 • توجه به مارک :

چه-کولری-بخریم-؟

اگر شما از آن دسته مشتریانی هستید که مصرف برق بسیار براتون مهم است و از آن زیاد استفاده می کنید می توانید کولر گازی های معتبر و کم مصرف اینورتر دار خرید کنید . همچنین اگر کولر گازی را برای مکان هایی نیاز دارید که از آن کم استفاده می کنید می توانید مارک های ارزان قیمت بخرید .

 • توجه به مدل :

مدل روی موتور دستگاه

باز هم اینجا تاکید می کنیم که بسیار به مدل توجه فرمایید و مدل های یک مارک را مقایسه کنید . همچنین برای اینکه مشخصات فنی یک کولر را یاد بگیرید به قسمت “آموزش خرید کولر گازی” مراجعه فرمایید .

 • توجه به شکل :

شکل و طرح کولر گازی ها بسیار شبیه هم هستند . حتما از فروشنده بخواهید که قبل از ارسال کالا عکس پنل و موتور کولر گازی را برای شما ارسال کند . آن را بررسی کنید و از اصالت آن مطمئن شوید بعد هماهنگ کنید که کالا را براتون ارسال کند .

 • توجه به برچسب ها :

برچسب-موتور-کولر-گازی

هر کولر گازی اصل نهایتا 3 برچسب دارد : 1- برچسب موتور که مشخصات فنی کمپرسور میباشد 2- برچسب پنل که بغل پنل قرار می گیرد و مشخصات فنی پنل میباشد 3- یک برچسب جنبه تبلیغاتی اما کولر های تقلبی بیش از 7 برچسب دارند که با ناخن راحت می توانید پاک کنید .

 • توجه به بسته بندی

کولر تقلبی و اصلی

بسته بندی کولر گازی نباید هیچ برچسبی داشته باشد که راحت بتوانید آن را بکنید . همچنین کولر گازی اصل بسته بندی زیبا و شرکتی باید داشته باشد .

 • گام چهارم – تولید کنندگان یخچال

سرما گرما ایرانیان حدود 5 سال است که فقط یخچال های با کیفیت وارد می کند که مشتریان را راضی نگه دارد . یخچال هایی با مارک های ال جی ، سامسونگ ، بوش ، بکو ، هیتاچی ، دوو و مابه که به صورت مداوم مدل های جدید آنها موجود می باشند و با بهترین قیمت ها عرضه می شوند .

یخچال های ساید بای ساید ، دو قلو ، بالا پایین و نکست 5 درب از آن دسته یخچال هایی هستند که در حال حاظر تولید کنندگان، تولید می کنند و بسیار پر فروش هستند .

همچنین تولید کنندگان ایرانی هم اکنون یخچال های دو قلو و بالا پایین طراحی و تولید می کنند . شرکت های چون برفاب ، کمبی ، هیمالیا ، امرسان و … از آن شرکت هایی هستند که همیشه محصولات آنها موجود می باشد .

 • تقلب کاران یخچال های ایرانی را چکار می کنند ؟

هنگام خرید یخچال های بالا پایین و دو قلو بسیار مواظب باشید . یه عده ای از جعل فروشان یخچال های ایرانی را جعل و تبدیل به مارک های خارجی می کنند .

خیلی سخته شما با دغدغه و شرایط کنونی 18 میلیون پول خرج کنید برای یخچال خارجی ، بعد ها متوجه شوید که یخچال ایرانی به شما قالب کردند و 7 میلیون سود از شما برده اند .

نمونه ای از جعل یخچال دیاموند به بوش

واقعیت تلخ جعل فروشی
واقعیت تلخ جعل فروشی
 • یخچال دو قلو دیاموند ، ساخت ایران ، قیمت : 14 میلیون
 • تبدیل مارک به : بوش ، تبدیل ساخت به آلمان ، تبدیل قیمت به : 23 میلیون
 • یعنی دیاموند به طعم بوش ، ایران به طعم آلمان ، سود 9 میلیونی الکی !

لطفا یادتون نره !

 • هیچ شرکت خارجی برچسب های بزرگ و کج بر روی یخچالش نمی چسبونه !
 • هیچ شرکت خارجی آرم کشورش را بر روی بسته بندی اش نمی چسبونه !
 • حتما هنگام تحویل کالا یا خرید کالا با مشاورین سرما گرما یا کسی که قبولش دارید و لوازم خانگی را میشناسه مشاوره بگیرید .
 • گام چهارم –  یخچال ایرانی با طعم خارجی

این ویدیو وبگردی سرما گرما ایرانیان بر روی سایت ها و آگهی های جعل فروشانی است که یخچال ایرانی را تبدیل به خارجی کردند و با تبلیغات های حرفه ای می فروشند .

 

 • گام چهارم – لیبل ، برچسب و شباهت یخچال ها

توجه به مارک :

توجه به مارک یخچال

قبل از انتخاب مارک باید به بودجه ای که برای خرید یخچال در نظر دارید توجه فرمایید بعد سراغ مارک مورد نظر بروید . برای این امر جدول زیر به شما کمک می کند :

آخرین قیمت : 1399/01/01 – ارزان ترین یخچال بالا پایین

یخچال ایرانی قیمت یخچال خارجی قیمت
لایف 2.500.000 بکو 10.300.000
جنرال پویا 2.750.000 دوو 10.700.000
ایکس ویژن 3.000.000 هیتاچی 14.000.000
امرسان 3.200.000 سامسونگ 15.200.000
سینجر 3.300.000 ال جی 16.400.000
ریتون 3.450.000 بوش 20.000.000
الکترو استیل 3.650.000    

جهت یادگرفتن دقیق خرید یخچال حتما ویدیو زیر را مشاهده فرمایید :

دیدن این ویدیو الزامی می باشد .

 • گام پنجم – تولید کنندگان ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی در کل دو دسته هستند : 1- درب از بالا 2- درب از جلو

پر فروش ترین ماشین لباسشویی در کشور ایران ماشین های درب از جلو می باشند که در مارک های مختلف خارجی و ایرانی بفروش می رسد . تمام ماشین لباسشویی های درب از جلو یک اندازه استاندارد دارند که به این شیوه است : پهنا آن 60 سانتی متر ، عمق آن 60 سانتی متر و ارتفاع آن 850 سانتی متر که تمام تولید کننده ها این اندازه ها را رعایت کرده اند .

چه مارکی بخریم ؟

سرما گرما ایرانیان به عنوان وارد کننده ماشین های لباسشویی، فقط مارک های ال جی، بوش، سامسونگ، دوو، شارپ، هیتاچی و ویرپول وارد میکند چرا که از کیفیت و ویژگی های فوق العاده ای برخوردار هستند و هزاران مشتری خوشحال و راضی دارند .

هدف ما فقط یک بار فروش نیست، ما می خواهیم برای همیشه با شما دوست باشیم !

از آنجا که فروش ماشین لباسشویی های بوش ، ال جی و امثال این مارک های معتبر زیاد است . عده ای از جعل فروشان بازار ایران به سفارش خودشان ماشین لباسشویی هایی شبیه محصولات این شرکت ها را سفارش داده اند .

مثلا ماشین لباسشویی ال جی J6 که بسیار پر فروش است، طرح همین مدل را از یک شرکت یک معتبر مثلا ( زانتی یا ایوولی ) سفارش داده اند که در بازار لوازم خانگی پخش کنند و آن را تبدیل به مارک ال جی کنند .

 

نمونه لباسشویی ال جی و ایوولی

لطفا مواظب باشید ….

هنگام تحویل کالا حتما کارشناس دعوت کنید ، اصالت کالا را تایید کنید ، بعد از مطمئن شدن آن را پرداخت کنید .

جعل فروشان همیشه به دنبال سود بیشتر هستند . مثلا یکی از مشتریانم دو سال قبل عکسی برای من فرستاد که خیلی ناراحت شدم . مشتری من ماشین لباسشویی 9 کیلو J6 خریده بود ولی فروشنده، ماشین لباسشویی ال جی 6 کیلو درب فضایی را تبدیل به 9 کیلو J6 کرده بود و فرستاده بود .

لطفا هنگام خرید و تحویل کالا بسیار به مدل، کالا و اندازه دیگ توجه فرمایید چون شاید محصول اصلی باشد ولی سایزش را تغییر داده باشند . 

6-کیلو-و-9-کیلو

نمونه ای دیگر از ماشین لباسشویی ادواش سامسونگ 7 کیلو و 9 کیلو که شبیه همدیگر هستند که شاید فروشنده برای سود بیشتر 7 کیلو را به 9 کیلو تبدیل کند .

7KG Sam 7KG Sam

 • گام پنجم – چطور یک ماشین لباسشویی اصلی را بخریم ؟

برای خریدن یک ماشین لباسشویی اصلی و شناسایی محصولات تقلبی باید 4 مرحله را رعایت کنیم :

 • مرحله اول : خرید از چه کسی ؟

برای خرید ماشین لباسشویی و یا هر اقلام دیگری فقط به وب سایت هایی مراجعه فرمایید که دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزرات صنعت ، معدن و تجارت هستند و تا حد امکان گزینه پرداخت درب منزل دارند .

 • مرحله دوم : چه مدلی بخریم ؟

همیشه عادت کنید کالایی را که قصد خرید دارید، مدل آن را سریع در گوگل یا سایت اصلی تولید کننده سرچ کنید و مشخصات فنی، عکس های محصول و اطلاعات آن را بررسی کنید که مطمئن شوید جنس اصلی می خرید .

 • مرحله سوم : چطور کالا را تحویل بگیریم ؟

تا جایی که می توانید هنگام تحویل کالا کارشناس لوازم خانگی دعوت کنید که اصالت کالا را تایید کند یا با چند تا عکس از بسته بندی ، عکس محصول را برای چند فروشگاه دیگر بفرستید و سوال بفرمایید که جنس اصلی است یا خیر ؟

 • مرحله چهارم : اگر بعد از تحویل و پرداخت متوجه شدیم که کالا تقلبی است چکار کنیم ؟

اگر کالا را به صورت پرداخت درب منزل خریده اید خیلی راحت می توانید به حق خود برسید . با شماره موبایل دیگری به فروشنده تماس بگیرید، محصولی دیگری را به آدرس دیگری سفارش دهید، جنس که رسید تحویل بگیرید و بعد با فروشنده صحبت کنید که مشکل شما را حل کند وگرنه …

اگر کالا را به صورت پرداخت درب منزل نخریده اید و کامل وجه آن را پرداخت نموده اید، باید از طریق پلیس فتا و تعزیرات پیگیری فرمایید .

نمونه ای از ماشین لباسشویی های تقلبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *